Priscilla Presley i jej zwierzęta

Priscilla Presley to wielka miłośniczka zwierząt i celebrytka, która dzielnie walczy o ich prawa. W jej domu zawsze można było spotkać czworonogi. Ostatnio była żona „króla rock and rolla” Elvisa Presleya jest często widywana ze swoimi ulubieńcami w miejscowości Brentwood w Kalifornii. Amerykanka korzysta z dobrej pogody i często wyprowadza psy na długie spacery.

Źródło: AKM Images / GSI Media / Forum

Celebrytka pozostaje zazwyczaj anonimowa i prawie nikt jej nie rozpoznaje, gdyż Priscilla ubiera się w zwyczajną czarną koszulę, ciemne spodnie i brązowe buty. Dodatkowo nosi ciemne okulary i farbuje włosy na czerwono. Pomimo ukończonych 68 lat zachowuje bardzo dobrą formę i atrakcyjny wygląd. Oprócz spacerów z czworonogami, w utrzymaniu dobrej kondycji pomaga jej praktykowanie jogi. Priscilla Presley należy także do wzbudzającego kontrowersje Kościoła Scjentologicznego. Ponadto celebrytka jest zaangażowana w działania na rzecz poprawy warunków życia i praw zwierząt. W ostatnim czasie wystosowała nawet list do gubernatora stanu Tennessee Billa Haslama w celu zmiany nowego przepisu, który ułatwia jej zdaniem działanie sprawcom przemocy wobec zwierząt.

Obecnie Priscilla opiekuje się dwoma buldogami francuskimi oraz labradorem retrieverem, który musiał ostatnio przejść skomplikowaną operację i powoli dochodzi do siebie w Washington Veterinary Hospital. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będzie mógł powrócić do swojego domu. Dodatkowo Priscilla Presley jest wielką miłośniczką koni. Pierwszego wierzchowca o imieniu Domino kupił jej sam Elvis. Z biegiem czasu w stajni w Graceland zamieszkało kilka koni, gdyż „król rock and rolla” także uwielbiał te zwierzęta.

Po śmierci Elvisa, Priscilla miała problem z utrzymaniem posiadłości Graceland, która wymagała nakładów finansowych w wysokości około pół miliona dolarów rocznie. Aby zyskać środki potrzebne na utrzymanie rezydencji, postanowiła udostępnić ją do zwiedzania turystom i miłośnikom Elvisa Presleya. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż tłumy zwiedzających zaczęły odwiedzać Graceland bez względu na porę roku. Od wielu lat jest to druga najpopularniejsza wśród odwiedzających prywatna rezydencja położona na terenie Stanów Zjednoczonych, która w rankingach popularności przegrywa jedynie z Białym Domem.

Szczegółowe informacje na temat możliwości zwiedzania Graceland można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.elvis.com/

 

Źródło: MediaMass.net, DailyMail.co.uk, Elvis.com