Praktyczne kołnierze dla zwierzaków

Większość czworonogów nie przepada za noszeniem kołnierzy, ale ich zakładanie jest zazwyczaj podyktowane koniecznością zabezpieczenia poranionej skóry psa lub kota przed wylizywaniem i rozdrapaniem. Na szczęście na rynku pojawiają się co pewien czas nowoczesne i stosunkowo wygodne, a przede wszystkim bardzo praktyczne kołnierze ochronne dla czworonogów. Warto przyjrzeć się im dokładniej, aby jeszcze lepiej zadbać o komfort swojego pupila.

Źródło: iStock

Jedną z najciekawszych propozycji stanowi nadmuchiwany kołnierz ProCollar Premium. Jego zaletą są małe rozmiary oraz materiał, który nie powoduje irytacji zwierzaka oraz nie pozostawia śladów na meblach. Ponadto kołnierz uniemożliwia psu drapanie skóry i lizanie ran, a jednocześnie nie ogranicza jego pola widzenia. Co więcej, po wypuszczeniu powietrza z kołnierza, można go szybko i wygodnie wyprać w pralce. Dodatkowo cena takiego kołnierza jest atrakcyjna, gdyż nie przekracza trzydziestu dolarów. Podobne możliwości oferuje BooBooLoon Inflatable Colar, który nie posiada co prawda materiału zabezpieczającego przed przebiciem, ale zdaniem producenta psy i koty z przyciętymi pazurkami nie są w stanie go uszkodzić. Dokładne informacje dotyczące kołnierza zostały zamieszczone na stronie http://www.boobooloon.com/home-new/.

Alternatywą jest zakup innego podobnego produktu także wykonanego z miękkiego materiału. Właściciele psów i kotów mogą wybrać kołnierz o nazwie Kong EZ Soft Collar, który póki co dostępny jest jedynie w kilku rozmiarach pasujących do mniejszych czworonogów. Większe zwierzęta docenią z pewnością modela kołnierza o nazwie The Comfy Cone, który został zaprojektowany dla potrzeb pirenejskiego psa górskiego. Sympatyczny zwierzak musiał przejść operację ogona. Aby zapobiec ewentualnym powikłaniom, jego opiekunowie stworzyli dla swojego pupila specjalny kołnierz wykonany z delikatnego materiału. Szczegółową prezentację tego produktu można obejrzeć na jego oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.allfourpaws.com/the_comfy_cone.php.

Na koniec warto zaprezentować także kołnierz o wymownej nazwie BiteNot, który swoim kształtem i budową przypomina szeroką obrożę. Można go stosować zarówno u psów, jak i u kotów. Przed zakupem kołnierza należy dokładnie ustalić, który rozmiar będzie najlepiej pasował do naszego pupila. Więcej informacji na ten temat zostało zamieszczonych na oficjalnej stronie BiteNot pod adresem http://www.bitenot.com/index.htm.

 

Źródło: Dogster