Praktyczne gadżety dla właścicieli zwierząt

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych, a zarazem bardzo praktycznych gadżetów przeznaczonych dla właścicieli zwierząt. Warto przyjrzeć się im z bliska, aby dowiedzieć się, jakie korzyści oferują.

Gadżet o nazwie FitBark przypięty do obroży pupila. Gadżet o nazwie FitBark przypięty do obroży pupila. Źródło: FitBark.com

Bardzo ciekawym urządzeniem jest produkt o nazwie FitBark. Ten niewielki gadżet po przypięciu do obroży czworonoga umożliwia monitorowanie aktywności i stanu zdrowia zwierzaka. Dzięki temu możemy kontrolować, ile czasu nasz pupil poświęca na sen oraz jak często i jak długo przebywa w ruchu. Dodatkową zaletą gadżetu jest możliwość zdalnego informowania właściciela o aktywności monitorowanego czworonoga. Przydaje się to zwłaszcza osobom, które dużo czasu spędzają w pracy, a chcą wiedzieć co w danej chwili porabia ich ulubieniec. Urządzenie kosztuje niespełna 70 dolarów. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są na stronie http://www.fitbark.com.

Jeśli ktoś chce zapewnić swojemu czworonogowi maksimum bezpieczeństwa, powinien przyczepić mu do obroży gadżet o nazwie Tagg. Urządzenie korzysta z osiągnięć technologii GPS i pozwala na ustalanie położenia psa. W momencie gdy nasz pupil przekroczy wyznaczoną granicę, opiekun zwierzaka otrzyma stosowne powiadomienie. Tagg kosztuje około stu dolarów i został dokładnie opisany na stronie internetowej http://www.pettracker.com

Firma Sony przygotowała dla miłośników zwierząt specjalny uchwyt na kamerę. Model oznaczony symbolem AKA-DM1 pozwala łatwo zamontować kamerę HD i podziwiać świat z perspektywy czworonoga. Jego cena wynosi 36 funtów. Konkurencyjny produkt firmy GoPro o nazwie GoPro Fetch jest wodoodporny i pozwala na umieszczenie kamery zarówno na klatce, jak i na plecach zwierzaka. Cena takiego gadżetu to 60 dolarów.

Na koniec warto wspomnieć o zabawce PetCube, która umożliwia zdalną zabawę z ulubieńcem. Urządzenie pozwala opiekunowi poruszać kropką wyświetlaną na ścianie. W ten sposób można spędzać na zabawie z czworonogiem czas przebywając z dala od domu. Szczegółowe informacje na temat urządzenia dostępne są na stronie https://petcube.com.

 

Źródło: http://www.pocket-lint.com