Pozytywne szkolenie kluczem do sukcesu

Podstawą sukcesu w sportowym posłuszeństwie jest zbudowanie pozytywnej i trwałej relacji z psem. Taką relację zbudujemy tylko dzięki szkoleniu pozytywnemu, w szkoleniu obedience po porostu nie ma drogi na skróty.

Źródło: Fot. Paweł Kijak, www.gorymoje.com

Psa możemy podporządkować sobie różnymi metodami, ale jeśli marzy nam się strat w zawodach obedience musimy zdecydować się na szkolenie psa metodami pozytywnymi. Tylko przy pozytywnym treningu nauczymy czworonoga wykonywać komendy i ćwiczenia z ogromnym entuzjazmem. Chęć i przyjemność jaką pies wykazuje podczas wykonywania poleceń swojego przewodnika, obok perfekcji ich wykonania, jest oceniana przez sędziów tego typu zawodów. Dlatego tak ważne w szkoleniu obedience jest nawiązanie i utrzymanie dobrej relacji ze swoim psem.

Obserwowane na zwodach i egzaminach obedience bezwzględne posłuszeństwo psa, który przy okazji wykonywania poleceń wykazuje chęć do współpracy z człowiekiem, czerpiąc z podporządkowania ogromną przyjemność, jest owocem wielkiego przywiązania czworonoga do przewodnika. Takie przywiązanie i chęć do współpracy z człowiekiem jest możliwa do osiągnięcia tylko poprzez pozytywne szkolenie, które jako jedyne jest w stanie zbudować dobrą relację pomiędzy psem a człowiekiem.


ŹRÓDŁA: Aleksandra Mucha, Na czym polega Obedience? – posłuszeństwo psa,www.psy24.pl;
konsultacja merytoryczna: Magdalena Łęczycka i Tomek Jakubowski www.animag.eu.