Powstał parking dla psów. I to w Polsce!

Każdego lata w rozgrzanych samochodach ginie mnóstwo zwierzątGdy temperatura na dworze sięga 30 stopni Celsjusza, temperatura wewnątrz auta pozostawionego na słońcu wzrosnąć może nawet do 100 stopni, co dla pozostawionego w nim zwierzęcia zwykle oznacza śmierć. Dlatego coraz więcej obrońców praw zwierząt i po prostu ludzi myślących szuka wygodnego rozwiązania dla osób podróżujących samochodem z psem.

Parking dla psów w Poznaniu Parking dla psów w Poznaniu Źródło: lepszypoznan,pl

W Poznaniu powstał właśnie pierwszy w Polsce parking przeznaczony dla...psów. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, zacienione miejsce z czterema budami i wodą ma pozwolić właścicielom czworonogów na pozostawienie zwierząt w godnych dla nich warunkach. Poczekalnia dla psów znajduje się na terenie Parku Handlowego Franowo. 

Czekające na swoich właścicieli czworonogi mają zapewniony cień, budę, przedsionek i miskę z wodą. W tym samym czasie na parkingu  mogą przebywać cztery psy. Dodatkowo każdy z nich ma specjalną klucz, która chroni je przed kradzieżą. 

Przed pozostawieniem zwierząt na parkingu właściciele muszą zapoznać się z regulaminem i zasadami. Inicjatorzy akcji liczą, że akcją zainspirują do stworzenia większej liczby takich miejsc w Poznaniu i w całej Polsce.

Źródło: PAP