Posłanie dla psa - zrób to sam!

Gotowe legowiska dla psów wydają Ci się nudne i nie pasują do Twojego wnętrza? Stwórz więc oryginalne posłanie własnoręcznie! Oto trzy pomysły na psie posłanie własnej roboty: ze starego swetra, walizki i lekkich stolików kawowych.

Źródło: Photodisc/Thinkstock

Posłanie ze swetra lub bluzy

Potrzebujesz:

  • sweter lub bluza z małym dekoltem lub golfem/stójką - rozmiar zależy od wielkości psa (min. L), 
  • 2-3 poduszki z wypełnieniem bawełnianym lub poliestrowym
  • igła, nitka lub włóczka do szycia

Źródło:
Zaszyj dekolt swetra lub bluzy - możesz zrobić to na lewej stronie swetra, wtedy szew nie będzie widoczny. Sweter rozłóż na płasko. Następnie przeszyj przez całą szerokość, od jednego wcięcia pod pachą, do drugiego. Rękawy razem z przeszytym fragmentem mają tworzyć długi tunel. Wyjmij wypełnienie z poduszki i napchaj powstały tunel, rozkładając równomiernie. Jeśli sweter jest bardzo duży możesz potrzebować dwóch poduszek. Do powstałego po przeszyciu prostokątnego otworu włóż poduszkę i zaszyj wzdłuż dolnego ściągacza swetra. Rękawy wsuń jeden w drugi, tak aby zamknąć tunel. Przeszyj rękawy dookoła, w ten sposób nie będą się rozsuwać. Gdy uformujesz posłanie, przewróć je do góry nogami i doszyj obręcz z rękawów do brzegu dna wypełnionego poduszką. Gotowe!
Źródło:
 Legowisko z walizki

Potrzebujesz:

  • neseser lub walizka z płaskimi ściankami
  • poduszka - nieco większa niż rozmiar walizki
  • poszewka na poduszkę - wielkości poduszki lub trochę większa

Źródło: http://moxandfodder.com
 
Otwórz walizkę i sprawdź jak są połączone obydwie klapy. Oddziel je od siebie, w zależności od sposobu mocowania - śrubokrętem, młotkiem itp. Sprawdź czy nie wystają nigdzie ostre fragmenty, śrubki. Jeśli walizka ma nity i obawiasz się porysowania podłogi, podklej je filcowymi podkładkami do mebli. Załóż poszewkę na poduszkę i umieść w walizce, zawijając rogi pod spód.

Posłanie-stolik kawowy

Potrzebujesz:

  • dwa stoliki z Ikei
  • klej stolarski
  • poduszkę z poszewką lub posłanie własnej roboty
  • opcjonalnie: 4 meblowe kołki drewniane i wiertarkę

Źródło:
Blat jednego stolika będzie stanowił podłogę psiego domku-legowiska. Do drugiego ze stolików przykręć nogi. Jeśli chcesz, by gotowa konstrukcja była stabilniejsza, wywierć otwory w nogach - zaznacz środek nogi: ołówkiem narysuj linie po przekątnej kwadratu. Blat drugiego stolika połóż na podłodze, postaw na nim gotowy stolik i odrysuj dokładnie kształt nóg. Wyznacz środek każdego kwadratu tak samo jak na nogach i wywierć otwory na kołki.

Do wykonania ażurowego tyłu legowiska możesz użyć 2, 3 lub 4 pozostałe nogi. Podziel przestrzeń pomiędzy dwoma przykręconymi nogami i odrysuj równo kształt nóg na spodniej stronie blatu. Posmaruj te miejsca klejem i przyklej nogi. Pozostaw do wyschnięcia. (Jeśli używasz kołków, posmaruj również wywiercone otwory przed umieszczeniem w nich kołków.) Posmaruj klejem spód wszystkich nóg i zaznaczone na drugim blacie miejsca. Odwróć stolik i postaw go na drugim blacie, dopasowując nogi do zaznaczonych miejsc (ewentualnie nasadzając kołki w otwory). Dociśnij, obciąż równomiernie np. ciężkimi książkami i pozostaw do wyschnięcia. Kiedy konstrukcja wyschnie, podklej spód na rogach filcowymi podkładkami. Posłanie lub poduszkę połóż w psim domku.