Polka otwiera pierwsze na świecie kocie kino!

W Londynie powstanie pierwsze na świecie kino przeznaczone dla miłośników kotów. Inicjatorzy tej akcji zapewniają, że towarzystwo kotów może pomóc ludziom z problemami mentalnymi.

Paula Siedlecka Paula Siedlecka Źródło: Facebook

Great Kitten to inicjatywa Pauli Siedleckiej, Polki mieszkającej w Anglii, i Williama Pipera. Pomysłodawcy planują adopcję grupki bezpańskich kotów, które będą mogły swobodnie wędrować po całym kinie. Widzowie będą mieli możliwość oglądania filmów, trzymając koty na kolanach. Co prawda na razie para dopiero zbiera pieniądze na wprowadzenie swojego pomysłu w życiu, ale podobno darczyńców zainteresowanych kocim kinem nie brakuje. W kinie  ma być wyświetlanych 10 filmów tygodniowo. W ofercie będą  też zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych czy osób z chorobami psychicznymi. 

Internetowa kampania crowdfundingowa pozwoliła na zebranie  do tej pory ponad tysiąca funtów. Celem twórców tego pomysłu jest zgromadzenie 55 000 funtów. Do końca kampanii został jeszcze nieco ponad miesiąc. 

Paula i William zainteresowali się kocimi kawiarniami podczas swojej podróży do Azji. Takie lokale znajdziemy już także w Europie, ale londyńskie kocie kino to pomysł całkowicie pionierski. Chcielibyście oglądać swoje ulubione filmy na wielkim ekranie z kotem na kolanach?