Policyjny pies awansował na detektywa

Suczka rasy owczarek niemiecki o imieniu Jena służąca w jednostce policyjnej w Kalifornii – Escondido Police Department wykazywała się odwagą i sumienną pracą w czasie czterech ostatnich lat. Postanowiono ją nagrodzić i awansowano na stanowisko psiego detektywa. W rezultacie nie będzie narażona na niebezpieczeństwo odniesienia urazów fizycznych. W zamian będzie miała więcej okazji do sprawdzenia swojego węchu podczas poszukiwania niebezpiecznych substancji czy narkotyków. Dotychczas wychodziło jej to znakomicie dlatego stróże prawa liczą na dalszą udaną współpracę.

Źródło: Lifewithdogs.tv, Pinterest

Porucznik Eric Skaja z jednostki w Escondido podkreśla, że Jena to jeden z najlepszych psów do wykrywania narkotyków, z jakimi miał okazję się zetknąć. Wiele czoworonogów służacych w policji odchodzi na emeryturę w wieku pięciu lub sześciu lat ze względu na urazy i kontuzje nóg czy bioder. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku owczarków niemieckich. Na szczęście nie dotyczy to Jeny, która pomimo swojego wieku nadal znajduje się w świetnej formie i nie cierpi na żadne problemy ze zdrowiem.

To znakomita wiadomość dla detektywów, którzy dotychczas zazwyczaj nie mogli liczyć na wsparcie psów policyjnych, gdyż te brały akurat udział w różnych niebezpiecznych akcjach. Dzięki Jenie wzrośnie skuteczność i poprawią się wyniki pracy detektywów z Escondido Police Department. Nie bez znaczenia jest także ogromne doświadczenie dzielnej suczki. Co więcej jej dotychczasowy opiekun został przeniesiony do pracy detektywistycznej razem z Jeną. Dzięki temu suczka nie będzie musiała przeżywać bolesnego rozstania.

Psy odgrywają bardzo ważną rolę w pracy policji i służb porządkowych na całym świecie. Można je spotkać również w Polsce.

 

Źródło: Lifewithdogs.tv