Plaża dla psów we włoskim Rimini

Sezon letni zbliża się coraz większymi krokami. Pora pomyśleć, dokąd warto wybrać się na tegoroczne wakacje z czworonogiem. Możliwości jest wiele, ale właścicieli psów powinna ucieszyć wiadomość, że coraz więcej europejskich kurortów przygotowuje plaże przeznaczone specjalnie dla czworonogów. Jedną z miejscowości, w której bez obaw możemy wybrać się na spacer brzegiem morza z psem, jest Rimini.

Plaża dla psów w Rimini Plaża dla psów w Rimini Źródło: Facebook

Rimini to bardzo popularna wśród turystów z całej Europy miejscowość położona w prowincji Emilia-Romania na wschodnim wybrzeżu Włoch nad Adriatykiem. Oprócz odpoczynku na piaszczystych plażach o długości ponad piętnastu kilometrów, urlopowicze mogą podziwiać zabytki architektury lub delektować się pyszną kawą w przytulnych kawiarniach. Warto dodać, że w Rimini dzieciństwo i młodość spędził słynny włoski reżyser Federico Fellini. Niemniej to turystyka jest obecnie głównym źródłem dochodu dla większości mieszkańców miejscowości. Dlatego sugestie i opinie gości mają duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji dotyczących inwestycji. W ostatnich latach sporo turystów przybywało do Włoch z czworonogami. Aby zachęcić ich do spędzenia w Rimini kilku dni, władze miasta zdecydowały o wydzieleniu części plaży specjalnie dla psów.

Na plaży oznaczonej numerem 81, czworonogi mogą beztrosko spędzać czas w towarzystwie swoich opiekunów. Zbudowano dla nich nawet specjalny tor z zabawkami i przeszkodami, na którym mogą doskonalić swoje umiejętności fizyczne. W pobliżu powstały też hotele, w których turyści ze zwierzętami są mile widzianymi gośćmi. Szczegółowe informacje na temat plaży można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.bagno81rimini.it/en/dog-beach.

 

Źródło: TheLocal.it, Bagno 81 Rimini, Facebook