Pies z pędzlem i sztalugą

Zastanawialiście się kiedyś nad pasjami swojego psa? Jeżeli nie za bardzo radzi sobie z pisaniem wierszy lub powieści może odnajdzie się w sztukach plastycznych? Ostatecznie, skoro słonie mogą malować, to dlaczego nie psy?

Źródło: http://www.artcasso.com/

W rozwijaniu talentu malarskiego z pewnością pomoże zestaw „Pup-Casso”. W kolorowym pudełku znajdziemy wszystko co jest niezbędne, aby nasz czworonóg stworzył arcydzieło, które przez być może zapoczątkuje nowy nurt w malarstwie. Co prawda nie dołączono, żadnego psiego pędzla, ale producenci są zdania, że gołymi łapami czworonożny malarz posługuje się znacznie lepiej.

Kilka kroków na drodze do arcydzieła
W zestawie umieszczono 5 akrylowych, nietoksycznych farb, 3 arkusze papieru malarskiego, 3 folie malarskie, ramkę, w którą oprawicie najlepszą prace i zabawkę-niespodziankę. Załączono także dość dokładną instrukcję, ale użytkowanie „Pup-Casso” nie powinno sprawić trudności nawet najbardziej opornemu czworonogowi.

  1. Umieść papier na twardej powierzchni.
  2. Kolistymi ruchami nałóż cienką warstwę farb.
  3. Przyklej krawędzie kartki.
  4. Połóż folię na kartkę i pozwól psu bawić się, aż arcydzieło będzie kompletne.
  5. Zdejmij folię i poczekaj aż praca wyschnie.
  6. Teraz możesz oprawić i powiesić piękny obraz swojego zwierzaka.

Ponieważ cały proces twórczy odbywa się przez folię, łapy psa pozostają czyste. Tym samym nie musicie obawiać się, że za chwilę zobaczycie twórczość czworonoga nie tylko na kartce, ale i na parkiecie, dywanie czy wykładzinie. Za „Pup-Casso” zapłacić trzeba około 20 dolarów.

Koty też mogą malować
Próbę wprowadzenia pod dach artystycznej atmosfery można powtórzyć z kotem. I tutaj również nie trzeba improwizować, bo koniunktura na psich malarzy była na tyle duża, że spróbowano przeszczepić ją na koci grunt. Zestaw Kitty-Casso jest bliźniaczo podobny do swojego psiego odpowiednika, za wyjątkiem dołączonej zabawki.  A co gdyby okazało się, że twórczość zwierzaka jest tak uzależniająca, że nawet opuszczając dom nie potrafimy się z nią rozstać? Na wypadek takiej sytuacji zaprojektowano Mug-Casso, czyli zasadniczo ten sam zestaw, tylko bez ramki. Zamiast niej dostajemy kubek, z miejscem na bezpieczne wyeksponowanie pracy psa lub kota. W ten sposób w pracy, albo nawet podczas podróży będziemy mogli pochwalić się talentem podopiecznego podczas przekąski.

Zestaw kosztuje niecałe 20$ i można go kupić na stronie producenta pod adresem: http://www.artcasso.com/