Pies uczulony na ludzi

Problemy alergiczne dotykają w tym samym stopniu ludzi oraz zwierzęta. Jak się okazuje, nie tylko miłośnicy czworonogów mogą być uczuleni na psy. Także czworonogi reagują alergicznie na ludzi i nie chodzi tu bynajmniej o niechęć do człowieka wynikającą z przyczyn psychologicznych. Do ośrodka Lucky Dog Retreat Rescue w amerykańskim stanie Indiana trafił labrador, który jest uczulony na łupież. Dlatego nie może przebywać w otoczeniu ludzi cierpiących na tą przypadłość.  

Pies uczulony na ludzi Pies uczulony na ludzi Źródło: Dogster

Pracownicy ośrodka, podobnie jak pracujący w Lucky Dog Retreat Rescue weterynarz, początkowo nie zdawali sobie sprawy z przypadłości psiaka, zwłaszcza że zwierzak cierpiał także na wiele innych dolegliwości. Dlatego przypuszczano, że pies drapie się i kicha z zupełnie prozaicznych powodów. Dopiero po wykonaniu dokładnych badań i pobraniu krwi udało się ustalić przyczynę alergii u labradora. Dzięki temu można było rozpocząć terapię odczulającą. Jednocześnie zwierzak zaczął przyjmować odpowiednio dobrane lekarstwa. W efekcie jego stan zdrowia znacznie się poprawił. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będzie mógł opuścić ośrodek i przenieść się do bezpiecznego domu. 

Wolontariusze i pracownicy Lucky Dog Retreat Rescue są przekonani, że przyszły właściciel będzie bardzo zadowolony z opieki nad psem, który jest bardzo towarzyski i posłuszny. Ponadto labrador wykazuje się wysokim poziomem inteligencji i szybko uczy się reagować na różne polecenia. Szczegółowe informacje na temat ośrodka, w którym przebywa psiak, można znaleźć na stronie internetowej dostępnej pod adresem http://www.luckydogretreat.com. Placówka posiada także swój profil na Facebooku.

 

Źródło: Dogster