Pies przewidział, że Anglia wygra w meczu z Włochami

Właśnie rozpoczynają się w Brazylii kolejne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Jak zawsze przy okazji takiej imprezy, kibice oraz dziennikarze zastanawiają się, kto zdobędzie cenne trofeum? Sporo obaw o wyniki swojej reprezentacji mają Anglicy. Synowie Albionu wylosowali trudną grupę i już w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Włochami. Do wytypowania wyniku tego pojedynku zaangażowano nawet psa o imieniu Roo.

Buldog Roo w czasie prognozowania Buldog Roo w czasie prognozowania Źródło: The Guardian/PR

Sympatyczny buldog stojąc przed trzema miseczkami z tą samą karmą, wybrał najkorzystniej dla Anglików, co oznacza, że fani piłki nożnej na Wyspach powinni spodziewać się zwycięstwa swoich ulubieńców. Później reprezentację Roya Hodgsona czekają jeszcze pojedynki z Urugwajem i Kostaryką, w których o wygrane też nie będzie łatwo. Jeśli prognoza Roo dotycząca spotkania z Włochami okaże się trafna, buldog z pewnością otrzyma jeszcze szansę wytypowania wyników pozostałych meczów z udziałem Anglii.

W 2010 roku podczas Mistrzostw Świata w Niemczech do typowania wyników zatrudniono ośmiornicę o imieniu Paul, której udało się przewidzieć niektóre rezultaty. Od tamtej pory coraz częściej różne zwierzęta próbują swoich sił w prognozowaniu spotkań piłkarskich. Ponadto na temat szans poszczególnych ekip wypowiadają się najsłynniejsi naukowcy. W tym roku przed mundialem skrupulatne wyliczenia szans Anglików przeprowadził nawet Stephen Hawking. Jego zdaniem trener Roy Hodgson powinien zastosować ustawienie 4-3-3. Ponadto Hawking twierdzi, że duże znaczenie odegrają warunki atmosferyczne panujące w czasie meczu. Każdy wzrost temperatury powyżej 27 stopni będzie wpływał niekorzystnie na wydolność piłkarzy z Wysp. Anglicy swoje pierwsze spotkanie rozegrają w mieście Manaus położonym w samym sercu Amazonii, gdzie dominuje ciężki, tropikalny klimat.

 

Źródło: The Guardian