Pies na plaży. Co za to grozi?

Można czy nie można? Jak to jest z psami na plaży? Dzisiaj rozwiejemy wszystkie wątpliwości osób planujących wypoczynek z czworonogiem nad polskim morzem.

Pamiętajmy o tym, by pies miał stały dostęp do pitnej wody Pamiętajmy o tym, by pies miał stały dostęp do pitnej wody Źródło: Sxc.hu

Wakacje trwają w najlepsze.  Wiele osób na urlop zabiera ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Turyści zastanawiają się, czy można zabrać go na plażę. A jeśli tak, to gdzie? W niektórych miejscowościach tworzone są specjalne plaże dla czworonogów.

W tym roku wszystkie niestrzeżone plaże w Gdańsku zostały otwarte dla psów. Także na wielu plażach w innych miejscowościach pojawiły się specjalne sektory, w których można pojawić się z psem.
 Należy pamiętać, że wypuszczenie czworonoga na plaży w miejscu do tego niedozwolonym grozi mandatem nawet do 500 zł.

Pamiętajmy jednak, że plaża nie jest wybiegiem jedynie dla psów i zadbajmy o bezpieczeństwo innych.  Pies, który znajduje się na plaży, powinien być na smyczy, a w przypadku dużych ras niezbędny jest także kaganiec. Właściciele psów zobowiązani są również sprzątać po swoich pupilach.