Pies model zarabia 15 tys. dolarów

Istnieje powód, dla którego Bodhi, pies znany dzięki świetnym stylizacjom mody męskiej, ubiera się cały czas w designerskie ciuchy. Po prostu stać go na to.

Źródło: Instagram

Elegancki Shiba Inu, którego stylowe fotki zawładnęły zwierzęcym internetem już w zeszłym roku, zarabia miesięcznie nawet do 15 tys. dolarów – jak mówią jego właściciele.

Kariera Bodhiego zaczęła się, jako żart na Facebooku, gdy właściciele ubrali go w elegancki garnitur i zaczęli robić zdjęcia w pozach niczym z filmu lub katalogu.

Modowy pies wyciąga tak duże pieniądze z kontraktów fotograficznych, występów gościnnych i sponsorowanych postów w serwisie Tumblr i Instagram. Właściciele psa zapytani, jak wygląda gorszy miesiąc dla ich pupila, odpowiadają, że już dawno ich zarobki nie były mniejsze niż 10 tys. dolarów. Pensja Bodhiego pozwoliła właścicielom zrezygnować z ich dotychczasowych zawodów w zeszłym roku.

„Gdy zrezygnowałem z pracy, wszyscy w moim biurze wiedzieli, o co chodzi, ale powiedziałem szefowi, że otwieram własny bizens”, mówi jeden z nich i dodaje: „nie chciałam po prostu powiedzieć, że opuszczam firmę, żeby przebierać mojego psa”.