Pies jako pasażer samochodu – co musisz wiedzieć? II

Czasy maluchów i trabantów zapakowanych po dach, z czteroosobowymi rodzinami i psami na kolanach - minęły bezpowrotnie. Teraz z kolei widujemy w telewizji psiaki, które, o zgrozo, wyskakują z auta przez szyberdach! Ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest najszczęśliwsze. Jak zatem przewozić psa w aucie, by nie stwarzać niebezpieczeństwa dla nas i dla niego?

Źródło: boredpanda.com

Najważniejsze fakty na temat przewożenia psa w samochodzie znajdziesz TU.

W zależności od tego, czy masz niewielkie auto, czy też komfortowe kombi, a Twój futrzasty przyjaciel jest większych lub mniejszych rozmiarów, stworzono kilka praktycznych rozwiązań.


1. Kontener lub klatka transportowa

będą dobre dla mniejszych zwierząt. Można je kupić w sklepach zoologicznych, np. TU. Jeśli stawiasz kontenerek w aucie, to najlepiej przed tylną kanapą, na podłodze. Dobrze jest dosunąć przedni fotel do ścianki kontenera, żeby zapobiec jego przesuwaniu się. Klatka transportowa może być też wykorzystana do przewożenia większych psów, ale wtedy najlepiej postawić ją w bagażniku auta kombi i także zabezpieczyć przed przesuwaniem. W przypadku innych rodzajów nadwozi, klatkę trzeba postawić na tylnej kanapie i przypiąć pasami.


2. Mata albo hamak

to praktyczne rozwiązanie dla większych zwierzaków. Maty montowane są do zagłówków i rozkładane na tylnej kanapie. Podobnie mocuje się hamaki. Nie tylko chronią tapicerkę przed zanieczyszczeniami, ale zapobiegają przed przemieszczaniem się psa po kabinie. Jednak żeby zapewnić psu bezpieczeństwo i uchronić przed wypadkiem, dobrze jest go również przypiąć do pasów za pomocą szelek.
Maty w różnych rozmiarach kupisz w naszym butiku.

Mata dla psa do samochodu

3. Szelki dla psów

produkowane są w różnych rozmiarach, od S do XL. Przypina się je do pasów bezpieczeństwa. Można też korzystać z nich zamiast obroży, bo w większości przypadków mają zaczep do smyczy. Szelki dla małych i większych psów możesz kupić TU.

Szelki samochodowe dla psów

Zarówno maty, hamaki, jak i szelki, można nabyć zarówno w sklepach zoologicznych, jak i u niektórych dealerów samochodowych.