Pies do torebki, pies zamiast torebki

Moda rządzi się swoimi prawami. Nie powinno zatem dziwić, że miniaturowe czworonogi znalazły niebywałą sympatię wśród celebrytów. Okazuje się, że pies z powodzeniem może być towarzyszem wszelkich wyjść. Dumnie trzymany pod pachą, bądź umiejscowiony w torebce, staje się żywą maskotką.

Źródło: BrandXPictures/Thinkstock

Trendy z Zachodu przychodzą i odchodzą. Jeszcze niedawno obserwowaliśmy gwiazdy zza oceanu, które zaczęły bywać na salonach z pupilami u boku. Tymczasem ów trend szybko przywędrował na nasz grunt, a rodzime sławy zaczęły „bywać” z psami na rozmaitych towarzyskich wydarzeniach. Pytanie, po co? Wątpliwe bowiem, by chęć eksponowania czworonoga w takim wydaniu świadczyła o niewyobrażalnej sile uczucia, jaką pała do niego właściciel. Odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o... lans.

Za granicą modzie na lansowanie się w ten sposób uległy, m.in. Shakira, Britney Spears, Ashlee Simpson, Tori Spelling, Geri Halliwel, Paris Hilton. Szczególnie ta ostatnia zdaje się nie znać umiaru, bo nie wystarcza jej jeden czworonóg. Pokazuje się bowiem z całą gromadką małych psiaków. W Polsce ta moda przypadła do gustu m.in. Korze, Weronice Rosati czy Izie Miko. Wielu z nas pamięta zapewne, jak na kolanach Kory w programie Must Be The Music siedziała jej suczka Ramona. Okazało się to jednak zbyt męczące dla zwierzaka i widzowie kolejnej edycji Ramony już w programie nie zobaczyli. Być może będzie czekała na właścicielkę za kulisami. U boku gwiazd najczęściej dostrzeżemy Yorki, Chichuahua, Shih Tzu i Pekińczyki. Idealne do torebki...

Paris Hilton pieski zmienia równie często, jak torebki. Źródło: Forum

 Pies to przyjaciel człowieka. Jego rola zmienia się jednak znacznie w momencie, kiedy staje się dodatkiem do stroju lub substytutem dziecka, bo tak również może się zdarzyć. Może to się wydać kontrowersyjne, ale wiele osób właśnie na zwierzaka przelewa swoje uczucia macierzyńskie, czyniąc z niego coś naprawdę osobliwego, z kucykami i warkoczykami uplecionymi z sierści wraz z kolorowymi spinkami i kokardkami.

Nie można nikomu odmówić prawa do posiadania psa. I wszystko zdaje się być w porządku, dopóki pies traktowany jest jak zwierzę, które przecież czuje. Jeśli staje się jedynie maskotką przebieraną wedle okazji, to jakoś poddaje to w wątpliwość rzeczywiste powody, dla których człowiek decyduje się na posiadanie czworonoga. Warto mieć to na uwadze, bo każda moda kiedyś mija, a maskotki jak to zwykle bywa, z czasem się zwyczajnie nudzą i lądują w kącie...

Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup torby do transportu psa, weź pod uwagę jej jakość i sposób produkcji. Czy torba jest bezpieczna dla Twojego pupila, z jakich materiałów została wykonana i czy posłuży na lata. Piękne torby by Lola Santoro produkowane na specjalne zamówienie z bezpiecznych i przyjaznych materiałów znajdziesz tutaj.