Pies Bela zostanie jednak pochowany ze swoją panią

Jakiś czas temu w mediach głośno było o historii kobiety, której testament nakazywał, by jej ukochany pies został uśpiony razem z nią. Internauci nie kryli oburzenia całą sytuacją i próbowali uratować owczarka.

Pies Bela jednak zostanie pochowany Pies Bela jednak zostanie pochowany Źródło: Bella

Kobieta uznała, że po jej śmierci pies ma trafić do konkretnego schroniska. Gdyby zaś było to niemożliwe, czworonóg miał być uśpiony i złożony w grobie razem z nią. 

Szybko okazało się, że spełnienie jej ostatniej woli nie będzie możliwe. Transport owczarka na odległość trzech tysięcy kilometrów i utrzymanie go w schronisku byłoby bardzo drogie, a funduszy na ten cel nie było w ogóle. Zwierzęciu groziła przedwczesna śmierć. Internauci jednak zaprotestowali przeciwko uśpieniu owczarka. Ich akcja odniosła sukces. Pod koniec grudnia Bela został przyjęty do wytypowanego w testamencie schroniska Best Friends Animal Society w Utah. 

Historia ma jednak bardzo smutny koniec. W schronisku okazało się, że owczarek zmaga się z ciężkim nowotworem. Choroba okazała się tak zaawansowana, że weterynarze postanowili uśpić psa, by oszczędzić mu cierpień. W ten sposób zrealizowana zostanie druga możliwość wymieniona w testamencie, czyli pochowanie zwierzęcia razem z jego panią.