Pierwsze psy Ameryki opuściły Biały Dom!

W Stanach Zjednoczonych zachodzą zmiany na najwyższych politycznych szczeblach. Biały Dom opuścił prezydent Barack Obama. Wraz z nim wyprowadziły się też dwa ukochane przez Amerykanów psiaki – Sunny i Bo. Życiem tych futrzaków interesuje się cały świat.

_ _ Źródło: Fot. The White House

Najważniejsze psiaki USA

Pierwszy z rodziną Obamów był Bo. Już w czasie kampanii dumnie stał u boku przyszłej prezydenckiej pary. „I bark for Barack” (Szczekam na Baracka) – takie hasła można było przeczytać na plakatach wyborczych, o czym pisaliśmy w naszym serwisie. Psiak urodził się w 2008 roku i jest przedstawicielem rasy portugalskich psów wodnych. Ponoć jego przysmakiem są pomidory, ale nie przepada za doczepianymi króliczymi uszami, które podczas jednego z wielkanocnych festynów starano mu się założyć.

Para prezydencka postanowiła adoptować jeszcze jednego psiaka. Nie bez przyczyny tej samej rasy – nie powoduje ona bowiem alergii, na którą cierpi jedna z córek Obamów. Suczka Sunny znakomicie odnalazła się przy boku Bo.

Będziemy tęsknić!

Czworonogi spędziły w Białym Domu niemal całe swoje życie. Czeka je więc duża zmiana. Czy będą tęsknić za znajomymi kątami? Zapewne, ale równie mocno będą za ich obecnością tęsknić Amerykanie, o czym przypomina serwis „Psy”. Oto niektóre z wpisów znalezionych w internecie:

Będę tęsknić za psami Obamów. Co to za Biały Dom bez Sunny i Bo. Czy nie mogłyby one zostać prezydentem? Ufam im.

Najbliższe cztery lata byłyby dla mniej o wiele łatwiejsze, gdybym mogła dostać pisemną gwarancję, że będę dostawać regularne informacje o tym, co słychać u Bo i Sunny Obamów.

Psiaki zapewne będą pod znakomitą opieką. Są w końcu członkami rodziny, która niewątpliwie ich kocha. To bardzo ważne, że głowa państwa daje przykład szacunku i miłości do zwierząt. Ciekawe kiedy i my będziemy mieli swojego „pierwszego psa”?

Źródło: „Psy”