Pierwsza kocia kawiarnia w Paryżu

W stolicy Francji otwarto pierwszą w tym mieście kawiarnię, w której oprócz wypicia kawy czy zjedzenia ciastka można także pobawić się z kotem. Lokal o nazwie Le Cafe des Chats mieści się w dzielnicy Marais przy ulicy Michel Le Comte pod numerem szesnastym.

W Le Cafe des Chats w Paryżu można zaprzyjaźnić się z wieloma kotami W Le Cafe des Chats w Paryżu można zaprzyjaźnić się z wieloma kotami Źródło: www.lecafedeschats.fr

W pierwszych dniach po otwarciu kawiarni trudno było znaleźć wolny stolik, gdyż większość miejsc została zarezerwowana z dużym wyprzedzeniem. Obecnie w lokalu stale przebywa dwanaście mruczków, które wcześniej mieszkały w schronisku. Jeden z nich o imieniu Habby cierpi na karłowatość i w efekcie posiada bardzo krótkie łapki i nienaturalnie krótki ogon. W naturze trudno byłoby mu przetrwać, a w Le Cafe des Chats może zawsze liczyć na bezpieczne schronienie, troskliwą opiekę i wyżywienie. Koty poruszają się po terenie kawiarni wedle własnego uznania. Regulamin zabrania zmuszania ich do wspólnych zabaw, chyba, że same wskoczą na kolana któregoś z gości domagając się pieszczot. Ponadto, zabronione jest dokarmianie mruczków oraz przeszkadzanie im, gdy śpią. Do lokalu wybrano ze schronisk te koty, których osobowość pozwalała przypuszczać, że będą dobrze czuły się w nowym miejscu, gdzie często przebywa dużo nieznanych im osób. Nie brano z kolei pod uwagi urody mruczków, chociaż obserwując oficjalną stronę kawiarni trzeba przyznać, że wszystkie czworonogi prezentują się znakomicie.

Pomysł na kocie kawiarnie zrodził się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na Tajwanie i był odpowiedzią na potrzeby coraz większej grupy osób, które ze względu na to, że dużą ilość czasu spędzają poza domem i nie mogą adoptować mruczka, a kochają koty i uwielbiają przebywać w ich otoczeniu. Lokale z czworonogami okazały się strzałem w dziesiątkę. Każdego roku powstają kolejne w różnych zakątkach Azji. W samej tylko Japonii znajdziemy ponad czterdzieści kocich kawiarni. Ponadto, takie lokale coraz częściej otwierane są także na Starym Kontynencie, głównie w dużych miastach. Na początek przyszłego roku zaplanowano uruchomienie kociej kawiarni o nazwie Lady Dinah's Cat Emporium w Londynie.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem opisywanego lokalu w Paryżu powinny zapoznać się z zawartością strony internetowej kawiarni dostępnej pod adresem http://www.lecafedeschats.fr/. Oprócz zdjęć lokalu i mruczków zamieszczono na niej także spis dań, przekąsek i napojów.

 

Źródło: PawNation