Pięciogwiazdkowy hotel dla psów

Wakacje lub weekend w eleganckim hotelu ze wszystkimi możliwymi wygodami to prawdziwa przyjemność i cudowny relaks. Wypoczynek w wybranym pięciogwiazdkowym "przybytku rozkoszy", przestał być już jednak luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla ludzi. I wcale nie chodzi o to, że do tak wyszukanego miejsca można zabrać ze sobą pupila. Na Florydzie powstał Chateau Poochie - pięciogwiazdkowy hotel specjalnie z myślą o psach!

Źródło: Shutterstock

Pięciogwiazdkowy hotel Chateau Poochie to miejsce, które zapewni każdemu psu nie tylko całodobową opiekę, ale i dopieści go pod każdym możliwym względem: poprawi humor, maniery, wygląd, a nawet kondycję fizyczną.

Ten niesamowity hotel dla psów postawił sobie za zadanie zadbać o doskonały stan fizyczny i psychiczny każdego czworonożnego gościa, który pojawi się na jego progu. W jaki sposób realizowany jest ten plan? Bardzo skrupulatny. Ale od początku - Chateau Poochie zapewnia każdemu zwierzakowi odpowiednie towarzystwo dobrane pod względem charakteru, temperamentu i wieku. Każdy czworonóg obecny w tym   pięciogwiazdkowym hotelu, jeśli tylko sobie tego zażyczy jego pan lub pani, poddany zostaje licznym zabiegom „poprawiającym  jakość jego życia”. Odpowiedzialna za to jest hotelowa strefa Zen Wellness Center, która oferuje psiakom całą listę zabiegów upiększających oraz relaksujących (w tym aromaterapię, masaże, czy farbowanie sierści). A wszystko to przy akompaniamencie kojącej muzyki klasycznej.

Hotel Chateau Poochie proponuje również przynależność do wewnętrznego, towarzyskiego klubu o nazwie Fun Zone . Jest to miejsce, w którym psy mogą zarówno poznać nowych przyjaciół, jak i wybawić się do woli ze starymi kumplami. Oprócz spontanicznych swawoli, w klubie organizowane są także zabawy w grupach, inicjowane przez hotelowych animatorów. To podobno jedna z ulubionych atrakcji gości hotelowych Chateau Poochie. Ogromną popularnością, cieszy się także dyskoteka dla psów.  Jest to miejsce, w którym najczęściej rozkwita miłość od pierwszego „powąchania”. Na szczególną atencję w tym luksusowym obiekcie, natomiast,  mogą liczyć zasłużeni wiekowo psi seniorzy. Atrakcje hotelu dla tej grupy „klientów”, wykwalifikowani eksperci dostosowują indywidualnie do potrzeb wynikających z sędziwego wieku psów i robią to z dużym wyczuciem. Dbają o to, by poziom aktywności nie obciążał stawów  psich emerytów, aby nie spowodował problemów z sercem, układem oddechowym, a także by nie nadwyrężył psychiki psów w jesieni swojego życia. Obsługa hotelu czworonożnym staruszkom, na przykład, zapewnia  odpowiednie towarzystwo (czworonogi wyłącznie o spokojnym i łagodnym usposobieniu). Ale nie tylko samą zabawą pies żyje. Doradca Nutrition hotelu Chateau Poochie ustawić może każdemu pupilowi indywidualną, zbilansowaną dietę odżegnując się od środków w chemicznych i konserwantów. Wykwalifikowany kucharz, natomiast, z rozmachem ugotuje wszystko to, co zasugeruje dietetyk. A co z psami o niekonwencjonalnym, nazwijmy to, usposobieniu? Tego typu "specjalni"   goście hotelowi, czyli pieski po ciężkich przejściach  mogą liczyć na równie specjalne traktowanie. Psiaki po wypadkach, urazach itp. gwarantowane mają wsparcie rehabilitanta. Czworonogi, które dręczą traumy lub po prostu powinny nabyć trochę ogłady, skorzystać mogą z pomocy ze strony wykwalifikowanego szkoleniowca lub behawiorysty.

Rzecz jasna wyposażenie pokoi hotelowych nie odstaje standardem od całej wyszukanej reszty. Psie apartamenty posiadają pościele „deluxe”, panoramiczne szklane ścianki, płaskie telewizory, z głośników puszczana jest cicho muzyka klasyczna, w minibarkach  na psy czekają prawdziwe smakołyki: uszy wieprzowe, kongi z masłem orzechowym, psie ciasteczka, kości itp.

Poza wszystkimi atrakcjami, podczas dobowej opieki nad psem obsługa Chateau Poochie gwarantuje każdemu pupilowi: spacerki, przytulanie i głaskanie, mycie zębów oraz pilnowanie czasu na drzemkę. Czego można chcieć więcej?

Cóż, powiedzenie „pieskie życie” w tym miejscu traci jakikolwiek sens. Pięciogwiazdkowy hotel Chateau Poochie to prawdziwy raj dla psów.