Otwarto wystawę sztuki dla psów

Tego jeszcze nie było! Gigantyczny basen w kształcie psiej miski, symulator frisbee i obrazy dostosowane specjalnie dla wzroku psa – w Londynie otwarto pierwszą dla świecie wystawę adresowaną do czworonożnych pupili. 

Wystawa dla psów w Londynie Wystawa dla psów w Londynie

Dominic Wilcox otworzył pierwszą na świecie wystawę dla psów – Play More. Londyńska wystawa była otwarta dla zwiedzających ją czworonogów tylko przez dwa dni. Mimo to chętnych nie brakowało. 

Miniwystawa była częścią kampanii mającej na celu uświadamianie opiekunom psów, że ich podopieczni potrzebują na co dzień opieki i uwagi. 

W muzeum znaleźć można było np.  symulator jazdy autem, w którym pies może poczuć przyjemny powiew wiatru, znany z wychylania się przez okno jadącego auta z wywieszonym językiem. Poza tym czworonogi mogą schłodzić się przy specjalnych tańczących fontannach czy wziąć udział w stymulacji video z frisbee w roli głównej. Niezwykłym doświadczeniem dla opiekunów psów była też możliwość zobaczenia kilku obrazów stworzonych w specjalnej psiej gamie kolorystycznej. 

Twórcą oryginalnej wystawy jest ekscentryczny brytyjski artysta Dominic Wilcox, który twierdzi, że pupile zasługują na zdecydowanie więcej niż kilka psich chrupków.

Część pieniędzy z biletów na wystawę została przeznaczona na rzecz Stowarzyszenia Przeciwdziałania Okrucieństwu Wobec Zwierząt (RSPCA).