Oto psi strażak - to się nazywa pomoc! [FILMIK]

Pies najlepszym przyjacielem człowieka. To zdanie bezsprzecznie sprawdza się w tym przypadku. Grupa strażaków, która próbowała przewrócić drzewo, nagle dostała niespodziewaną pomoc. Psi bohater złapał za koniec liny i ciągnął ze wszystkich sił!

Źródło: Foto: Screen Facebook NTD Television

Dodatkowa siła!

Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem ognia. Gdy na drodze staje im drzewo, które trzeba powalić, także biorą się do pracy. Nie zawsze jednak akcja przebiega gładko. W tym wypadku ewidentnie było widać, że nie radzą sobie za dobrze. Lina założona wokół drzewa, kilkoro mężczyzn ciągnących ją z całych sił… i nic. Los chciał, że obok przechodził właśnie psiak, który  wielką chęcią dołączył się do akcji. Zwykły spacer z właścicielem przerodził się w niespodziewaną misję!

Leżąca bezwładnie końcówka liny przyciągnęła zwierzaka, co opisuje portal en.goodtimes.my. Pomimo usilnych prób właściciela, który próbował odciągnąć psa od działania, nie było wyjścia – zdecydowanie odezwał się w nim strażak. Można tylko przypuszczać, że przede wszystkim była to dla niego świetna zabawa. Przy okazji też nie lada gratka dla miłośników czworonogów. Uśmiech, który pojawia się w takich momentach na twarzy, bezcenny!

Wyciągają pomocną… łapę

Nie jest to też oczywiście jedyny zwierzak, który pomaga ludziom. Jedno to ogrom pozytywnych emocji, jaki czworonogi wnoszą do naszego życia – kontakt z nimi nazywany jest wręcz „naturalnym antydepresantem” (więcej: KLIK). Drugie to niesienie wsparcia w sytuacjach, które w danym momencie zagrażają życiu. Czy poznałeś już historię 4-letniej Kariny, która zgubiła się w syberyjskim lesie? Przebywała tam aż 11 dni i gdyby nie psiak, który był wraz z nią i finalnie doprowadził do dziewczynki ratowników, niewiadomo jak by się to wszystko skończyło. Morał z tego chyba taki, że nieważne jak niewielka i wręcz zabawna jest pomoc ze strony czworonogów, warto ją doceniać!

 

Źródło artykułu: en.goodtimes.my