Ośrodek dla kotów, które mieszkały w laboratoriach

Niestety nie wszystkie koty mogą liczyć na spokojne i beztroskie życie pod czułą opieką kochających opiekunów. Niektóre mruczki znaczną część życia spędzają w różnego rodzaju laboratoriach i placówkach naukowych, gdzie pełnią rolę zwierząt doświadczalnych. Na szczęście dzięki ludziom dobrej woli, przynajmniej na emeryturze mogą zapomnieć o przykrych wspomnieniach z poprzednich lat.

Kotka o imieniu Jayne z Kindness Ranch Kotka o imieniu Jayne z Kindness Ranch Źródło: Facebook

W Stanach Zjednoczonych powstał ośrodek o nazwie Kindness Ranch oferujący zakwaterowanie i doskonałą opiekę różnym zwierzętom, które przez większość życia mieszkały na terenie placówek badawczych. Wśród jego podopiecznych oprócz kotów znaleźć można także psy, owce, świnie, a nawet konie. Wszystkie zwierzęta mają do dyspozycji nie tylko wygodne pomieszczenia, ale także atrakcyjne wybiegi. Tak więc w przypadku lepszej pogody, mogą spędzać czas na świeżym powietrzu. Przebywające w ośrodku koty chętnie obserwują ptaki, uganiają się za motylami i różnymi owadami, a także wygrzewają na słońcu i odpoczywają w cieniu drzew. Celem założycieli organizacji zajmującej się ośrodkiem jest zapewnienie zwierzętom takich warunków, jakich do tej pory nie miały jeszcze szansy doświadczyć.

Większość kotów przebywających w Kindness Ranch można adoptować. Profile zwierząt dostępne są na stronie internetowej ośrodka pod adresem http://www.kindnessranch.org/meet-the-animals/meet-our-cats. Z krótkich opisów można uzyskać podstawowe informacje na temat charakteru i wieku każdego czworonoga, a także dowiedzieć się o tym, w jakich badaniach brał udział, zanim trafił do Kindness Ranch. Sam ośrodek znajduje się na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych w pobliżu miejscowości Hartville w stanie Wyoming.

 

Źródło: OneGreenPlanet.org, Facebook