Odpowiednia zabawka dla kota

Odpowiednia zabawka dla kota to spory problem dla kupującego. Obecnie na rynku znajdziemy wiele propozycji zabawek dla pupilów, zaczynając od wędek, przez piłeczki, a kończąc na nakręcanych myszkach. Przeczytaj artykuł, który podpowie Ci, jaka zabawka wspomoże rozwój kota, a przy tym da niesamowitą rozrywkę. 

Źródło: Pixels.com

Zabawka dla kota

Każdy posiadacz kota wie, że zabawa jest mu bardzo potrzebna. Koty zostały udomowione wiele lat temu, jednak zachowały w sobie instynkty dzikości. Bardzo ważnym elementem ich codzienności jest polowanie oraz ścieranie pazurów, do czego służy drapak dla kota. Młode koty poświęcają na zabawę więcej czasu niż te starsze, jednak niezależnie od wieku kota, należy mu dostarczyć zabawek. W warunkach domowych zwierzęta nie mają dostępu do ptaków oraz myszy, dlatego zabawa zastępuje im polowanie. Kiedy koty nie bawią się, stają się apatyczne oraz szybko się denerwują. Dobrze dobrane zabawki dla kota to sposób na ich szczęście oraz dobry nastrój.

Zabawki dla kotów - jakich unikać? 
 

Obecnie jest wiele zabawek dla kota do wyboru, są one dostępne w różnych kolorach oraz kształtach. Wiele sklepów oferuje również interaktywne zabawki, tylko czy każda z nich będzie dobra dla naszego pupila? 

Jeśli planujemy zakupy dla naszego kota, powinniśmy już na wstępnie skreślić kilka pozycji. Koty to bardzo wrażliwe zwierzęta, które mają wyjątkowo wyostrzone zmysły. Mają o wiele lepszy słuch od ludzi, dlatego reagują lękiem na dźwięki, które dla ludzi nie są straszne. Lepiej nie kupować swojemu pupilowi zabawek, które są hałaśliwe. Z reguły nasze koty będą się ich bać i nie będą chciały ich używać. 

Ciekawość kota wzbudzają zabawki, które swoim kształtem fizycznie przypominają ofiarę. Dlatego najlepiej, żeby zabawka dla kota miała taki kształt, nie warto decydować się na krzykliwe kolory oraz odrealnione kształty. Część kotów zwróci uwagę na taką rzecz, jednak dobrym wyborem są zabawki przypominające mysz, a nie jakieś inne zwierzę. Rodzaje zabawek, jakie nie powinny znaleźć się w naszym koszyku - to te, które wykonane są niesolidnie oraz z dużej ilości plastiku. Takie zabawki dla kotów szybko się rozpadną oraz nie są do końca bezpieczne dla czworonogów.

Jakie interaktywne zabawki są do wyboru? 
 

W ostatnim czasie zabawki interaktywne stały się niezwykle popularne. Takie zabawki wyostrzają zmysły kota oraz pobudzają ciekawość. W sklepach znajdziemy urządzenia takie jak labirynt na karmę, który pozytywnie wpływa na rozwijanie intelektualne, a przy tym pobudza kota do podjęcia działania, które da mu pożywienie. Istnieją też urządzenia, które pobudzają do łapania niewielkich elementów. Czasami taka zabawka sprawi, że kot będzie zajęty przez wiele godzin. Z kolei masażer dla kotów pobudza jego zmysły, a dodatkowo masuje naszego pupila. Jednak nie wszystkie koty, będą zadowolone takimi przedmiotami, nie jest to problem, gdyż istnieje wiele alternatyw.
 
Zabawki dla kota - inne propozycje 
 

Jedną z najpopularniejszych zabawek dla kota jest wędka. Zazwyczaj składa się ona z kija oraz linki, na której zamieszczona jest zabawka. Może być ona z kocimiętką, co dodatkowo zachęci naszego kota. Najlepiej by zabawka była podobna do ptaszka lub myszki. Taka wspólna zabawa ze swoim pupilem może być świetną formą spędzenia czasu. Czasami można spotkać wędki, gdzie pominięty jest element linki, a zamiast tego znajduje się pióropusz z kolorowych tasiemek. Wędka pozwala imitować gonitwę za ofiarą. W sklepach jest wiele wędek do wyboru, dlatego z łatwością można znaleźć coś, co przypadnie do gustu naszemu kotu.    

Piłki to sposób na efektywną zabawę naszego czworonoga. W sklepie warto sprawdzić, czy model nie wydaje głośnych dźwięków, które nie są wskazane do kociej zabawy. Jednak takie zabawki dla kota mogą często znikać, a po czasie znajdziemy je pod kanapą.

Ulubione zabawki psów to maty węchowe. Dla kotów również będą fajnym wyborem. Najważniejsze by w macie dało się schować ulubione przysmaki naszego kota. Taka zabawa jest dobra dla naszego czworonoga pod względem fizycznym oraz intelektualnym. Taki zabawki dla kota zajmą im sporo czasu w ciągu dnia, a dodatkowo mają właściwości terapeutyczne.

Najlepiej zapewnić naszym kotom różnorodne zabawki, które nie znudzą im się za szybko. Kopacze to kolejny pomysł na zabawkę dla naszego kota. Na pewno nie raz dało się zauważyć, że nasz kot łapie większy przedmiot i w tym samym momencie zaczyna energicznie kopać tylnymi nogami. To kolejne zachowanie, charakterystyczne dla polowania oraz walki. Powstały zabawki, które są stosunkowo proste w obsłudze, a dobrze urozmaicają zabawę. Zabawki są wykonane z solidnego pluszu oraz są wyjątkowo miękkie. Warto się na nie zdecydować, jeśli chcemy urozmaicić kocie zabawy. Cieszą się one sporym powodzeniem wśród mruczków. 

Czy drapaki to również dobre zabawki dla kotów? 


Drapak dla kota stanowi niezbędny element każdego domu, gdzie mieszka kot. Drapak to również forma zabawy dla mruczków. W naturze koty z reguły drapią pnie drzew by stępic swoje pazurki, jednak w warunkach domowych to drapak zastępuje pień drzewa. Drapaki można znaleźć w różnorodnych formach: kolumny, walca i dywaników do zawieszenia.

W momencie, gdy wybierzemy zabawkę, które przypadnie do gustu naszemu kotu, warto popatrzeć na wyprzedaż 2022. Podczas obniżek można również kupić inne potrzebne rzeczy dla zwierzaków, takie jak: karmy dla psów oraz karmy dla kotów.