Odkurzacz idealny do sprzątania sierści - czyli jaki

Gdy w naszym domu przebywają czworonogi to trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie częste sprzątanie. Zwierzęta gubią sierść nie tylko na podłodze, ale również na meblach. Czy istnieje idealny odkurzacz, który zarówno efektywnie, jak i szybko radzi sobie z tym problemem? Na jakie jego cechy należy zwrócić uwagę, aby spełnił nasze wymagania? Podpowiadamy.

Źródło: ORION MEDIA GROUP

Jaki odkurzacz bezprzewodowy do zbierania sierści?

Odkurzacze bezprzewodowe, nazywane także pionowymi, są szalenie wygodne. Działają na wbudowane akumulatory, więc wystarczy je załadować, aby móc swobodnie z nich korzystać w całym domu, bez potrzeby szukania gniazdka elektrycznego. Istotnym minusem w tańszych modelach jest ich moc, która może okazać się niewystarczająca na potrzeby sierści, która utkwiła głęboko w dywanie, kocu lub w sofie. Należy też zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie działa zwykle od około 20 do 60 minut. Im większa moc i dłuższy czas odkurzania tym jest on zwykle większy i cięższy. Niektórzy producenci tych urządzeń znaleźli pewne ciekawe rozwiązanie pod tym względem. Ergonomiczny kształt i regulowany pasek pozwala założyć odkurzacz na ramię. Długa rura dołączona do zestawu pozwala na to, aby w pełni skupić się na drobiazgowym odkurzaniu trudno dostępnych miejsc.

 

Jaki tradycyjny odkurzacz do zbierania sierści?

Zamiast nieporęcznego sprzętu wiele osób wybiera do domu z czworonogami odkurzacz tradycyjny, który do działania potrzebuje stałego dostępu do prądu elektrycznego. Mamy tutaj jednak znacznie większy wybór jeśli chodzi o moc potrzebną, aby gruntownie wydobyć kłopotliwe zabrudzenia nie tylko związane z sierścią, ale także z wszelkim brudem jaki pozostawiają za sobą nasze zwierzaki. Niektóre modele takich odkurzaczy dysponują także specjalnymi końcówkami, które pozwalają bezpośrednio pielęgnować sierść naszego pupila i aktywnie zbierać wszelkie zanieczyszczenia. Może posiadać delikatny grzebień oraz niewielkie szczoteczki masujące. Ciekawym ułatwieniem w takiej pracy jest tutaj tryb o obniżonej mocy, który nie wywołuje u czworonoga dyskomfortu z powodu nadmiernego hałasu urządzenia.

 

Odkurzacze tradycyjne zaprojektowane do miejsc w których przebywają zwierzęta wyposażone są dość często w specjalny filtr z węglem aktywowanym, który skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy. Natomiast sporym ułatwieniem w zbieraniu sierści z dywanów o grubym lub twardym włosiu są różne rodzaje szczotek, które zwykle stanowią podstawowy zestaw z urządzeniem.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://www.morele.net/.