Obóz dla zwierząt walczących z otyłością

Otyłość jest dla czworonogów tak samo poważnym problemem jak dla ludzi i prowadzi do wielu niebezpiecznych chorób oraz utrudnia codzienne życie. Dlatego w niektórych krajach organizuje się specjalne obozy dla psów cierpiących na nadwagę. W Stanach Zjednoczonych jednym z ośrodków spa dla czworonogów posiadających taki program w swojej ofercie jest Morris Animal Inn.

Psy podczas zajęć na basenie Psy podczas zajęć na basenie Źródło: Facebook

Wyniki badań amerykańskiego Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości Zwierząt nie pozostawiają złudzeń. W niektórych stanach ponad połowa czworonogów cierpi na nadwagę. Dlatego niezbędne jest podjęcie radykalnych kroków w celu poprawy stanu zdrowia i kondycji fizycznej otyłych psów i kotów. Podczas obozu organizowanego przez Morris Animal Inn, zwierzęta będą spędzały większość czasu na świeżym powietrzu. Ponadto psy otrzymają do dyspozycji między innymi kryty i otwarty basen oraz sale do ćwiczeń wyposażone w bieżnie. Oczywiście podczas pobytu wszystkie zwierzęta będą karmione specjalnie opracowanymi, dietetycznymi posiłkami. Dodatkowo proces odchudzania mają ułatwić profesjonalne masaże i inne zabiegi spa.

Zdaniem pomysłodawców obozu, zwierzęta nie tylko stracą nadmiar nagromadzonych kilogramów, ale także będą miały okazję do wspólnej zabawy i nawiązania nowych przyjaźni. Dzięki temu oprócz zdolności fizycznych, poprawią również swoje samopoczucie. Każdy z psów będzie miał dobrany indywidualny program treningów w zależności od stanu zdrowia i predyspozycji. Ośrodek Morris Animal Inn mieści się w spokojnej okolicy w miejscowości Morristown w stanie New Jersey. Za tygodniowy pobyt psa na odchudzającym obozie trzeba zapłacić 249 dolarów. Oficjalna strona Morris Animal Inn dostępna jest w sieci pod adresem http://www.morrisanimalinn.com/.

 

Źródło: Nj.com, Facebook