O niebanalnych obrożach i obróżkach

Obroża- codzienny element „garderoby” naszych pupili. Zazwyczaj myślimy wyłącznie o tym, by była praktyczna, wygodna i dobrze spełniała swoją rolę. Zpazurem.pl proponuje coś zupełnie innego! Podaruj swojemu zwierzakowi wyjątkową obrożę zaprojektowaną przez największe polskie gwiazdy i projektantów i spraw, by poczuli się jak prawdziwi fashioniści! Dodatkowo, kupując te małe dzieła sztuki wspieramy psich bohaterów- pełen dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom, zajmującym się dogoterapią najbardziej potrzebujących dzieci i dorosłych.

Wydawać by się mogło, że zaprojektowanie wyjątkowej obroży dla pupila nie jest trudne… Nic bardziej mylnego! Gwiazdy i projektanci mieli ciężki orzech do zgryzienia a pomysły, które rodziły się w ich głowach były czasem naprawdę szalone!

                Jeśli twój psiak to urwis, który potrafi rozrabiać cały dzień, idealnym rozwiązaniem będzie obroża ze skrzydłami aniołka, zaprojektowana przez Olgę Bończyk. Może wpłynie na jego zachowanie i zmieni jego charakter na iście anielski? Dla czworonożnego fashionisty proponujemy awangardową propozycję Dawida Wolińskiego i Lilou- obróżka z apaszką i siatką z cyrkonii sprawi, że nie tylko zwierzak, ale i jego właściciel poczuje się naprawdę wyjątkowo i modnie. Zadziornym charakterom przypadną do gustu propozycje Darii Widawskiej i Oli Kisio- czarne, skórzane obroże nabijane ćwiekami doskonale odzwierciedlą rogatą duszę zwierzaka.

                Elegantkom na pewno spodobają się projekty Agnieszki Szulim i Izy Janachowskiej. Obie Panie zdecydowały się na białą skórę ze złotymi elementami. Propozycja Agnieszki jest bardziej zadziorna jak sama nasza redaktor naczelna- zobaczymy na niej dużo ćwieków i nieregularnych nabić. Iza postawiła na subtelniejsze ozdoby i cyrkonie a dodatkowo jej obroża posiada specjalne szelki na brzuszek czworonoga. Gentlemani na pewno wybiorą obroże z eleganckimi kołnierzykami od Kasi Klich, wykonane w dwóch wersjach- casual i wieczorowej. Podobną zaproponowała również projektantka Anna Sosnowik- „Harmni”.

 Fani stylu retro również znajdą coś dla siebie. Ada Fijał zaprojektowała obrożę w stylu pin-up; z wielką muchą w białe grochy. Z kolei Lidia Kopania, inspirując się zapewne operą, postawiła na żabot- obie ozdoby przeniosą nas do innej epoki!

                Najbardziej pozytywnie (i proedukacyjnie!) nastroiła nas propozycja Plicha- etui na woreczki „toaletowe” dla psiaków. Od teraz nie przyjmujemy wymówek że noszenie woreczków by posprzątać po swoim psie jest nieestetyczne i obciachowe- to eleganckie etui zmienia wszystko! Oczywiście do kompletu mamy męską, skórzaną, pikowaną obrożę dla dużego psiaka.

                Ale to oczywiście nie wszystko- oprócz tego znajdziemy również obrożę dla kota-zwycięzcy od Majki Jeżowskiej, w słonecznych kolorach Jamajki od globtrotterki Julii Pietruchy, wakacyjną, wykonaną z żółtych koralików od Ani Popek i Me-like, klasyczną, czerwoną ze złotymi ćwiekami od Marcina Kwaśnego, kilka oryginalnych propozycji od Chaosu by Marta Boliglova- ozdobioną kwiatami, złotymi blaszkami, w panterkę... We współpracy z Chaosem powstała również obroża Natalii Siwiec dla czworonożnych zdobywców-z wyhaftowanym hasłem „the world is mine…!”.

                Cały proces projektowania i wykonania obroży trwał kilka miesięcy, ponieważ od pomysłu na papierze do wykonania musieliśmy przebrnąć przez wiele zakrętów. O dziwo, nie wszyscy wykonawcy chcieli podjąć się takiego wyzwania. Fakt, gwiazdy bywają kapryśne, ale my współpracę przy tym projekcie wspominamy niezwykle pozytywnie. Naszym wybawieniem okazała się pracownia Andrzeja Kłody i niezwykłe umiejętności Małgosi Funkiewicz- to ona zmaterializowała wizje większości gwiazd i jej prace już wkrótce zawisną na szyjach naszych pupili.

                Oczywiście na naszej drodze nie zabrakło  przygód. Do niektórych projektów, np. Oli Kisio czy Ady Fijał podchodziliśmy dwukrotnie, bo efekt nie był satysfakcjonujący. Prace nad obrożą Oli trwały do ostatnich minut przed premierą! Daria Widawska, by zainspirować Panią Małgosię, wysłała do niej zdjęcie… swojego buta, by pokazać, jak mają wyglądać nabicia na obroży. Marta Boliglova z Chaosu tak bardzo zaangażowała się w akcję, że przesłała nam aż 4 obroże, piątą zaprojektowała wspólnie z Natalią Siwiec i zapowiada, że będzie ich więcej! Od Me-like, którzy jako pierwsi wysłali nam swoje propozycje dostaliśmy piękne zdjęcia obroży już na psich modelach. Po premierze obroży, skrzydła anioła na obroży Olgi Bończyk zostały wzięte przez plotkarskie portale za… rogi! Fakt, taka nic nie znacząca różnica. W ostatniej chwili zmienialiśmy również długość obroży Macieja Dowbora, tak by każdy labrador był w stanie się w nią zmieścić. Ale najważniejsze, że pomimo wszystkich trudności zdążyliśmy na czas!

                Serdecznie dziękujemy wszystkim gwiazdom i projektantom, bez którym akcja nie byłaby możliwa: Agnieszce Szulim, Dawidowi Wolińskiemu i Lilou, Aleksandrze Kisio, Natalii Siwiec, Darii Widawskiej, Annie Popek, Adzie Fijał, Maciejowi Dowborowi, Marcinowi Kwaśnemu, Majce Jeżowskiej, Oldze Bończyk, Julii Agacie Nizińskiej, Lidii Kopanii, Dorocie Wróblewskiej i Rinie Cossack, Izie Janachowskiej, Kasi Klich,  Plichowi, Marcie Boliglovie i Chaosowi, Annie Poniewierskiej, Annie Sosnowik „Harmni”, pracowni Andrzeja Kłody i Małgosi Funkiewicz oraz wszystkim, którzy pracowali przy projekcie. Razem stworzyliśmy akcję, dzięki którym nie tylko nasi pupile staną się prawdziwymi trendsetterami, ale przede wszystkim pomożemy tym najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do licytowania obroży i do stałego śledzenia portalu zpazurem.pl!

 

Licytować możecie na: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29171922