O czym należy pamiętać, wybierając legowisko dla psa

Psy w ciągu doby śpią średnio ok. 12-14 godzin, ale w wielu przypadkach długość snu zależy od wieku, rasy i aktywności zwierzaka. Opiekun musi więc zadbać o to, aby podczas odpoczynku, zwierzak czuł się komfortowo. Jedną z ważniejszych ról w tym przypadku odgrywa legowisko dla psa. 

Źródło: Redakcja

Rozmiar legowiska

Zakup tego akcesorium dla psa powinien być poprzedzony określeniem jego rozmiaru. Aby odpowiednio dostosować wielkość, należy zmierzyć czworonoga od głowy do podstawy ogona, a następnie do otrzymanego wyniku dodać ok. 20-25 cm (choć czasem można też więcej). Taki rozmiar powinien zapewnić futrzakowi wystarczającą przestrzeń na komfortowy sen. 

Jakość wykonania i materiał

Dobrej jakości legowisko to podstawa, jeżeli chcemy, by wytrzymało długie lata. Materiał, z którego powinno zostać wykonane posłanie, musi charakteryzować się miękkością w dotyku, choć z drugiej strony dobrze, aby był odporny na zadrapania pazurów. Wśród najpopularniejszych tkanin obiciowych wykorzystywanych na legowiska można wymienić alcantarę oraz kodurę. Co więcej, nie wolno zapominać o wodoodporności oraz łatwości w czyszczeniu, co ułatwi nam zachowanie higieny w miejscu przebywania zwierzaka. 

Design

Odpowiednio duże legowisko oraz materiał są najistotniejsze, ale wiele osób zwraca uwagę również na design. Przeważnie posłanie dla zwierzaka umieszczone jest w salonie lub innym pokoju, więc dobrze, aby przy okazji spełniania swojej głównej funkcji, było też estetyczną ozdobą pomieszczenia. Stąd najlepiej wybierać stonowane kolory, ale nie za jasne, aby uniknąć częstego ich prania. 

Cena legowiska

Koszt kupna legowiska uzależniony jest od jego wielkości oraz zastosowanego materiału. Polecanym rozwiązaniem będzie dokładna analiza cen wybranych produktów. Jeżeli planujemy zakup legowiska dla psa przez internet to mamy ułatwione zadanie, ponieważ możemy przeanalizować wszystko bez wychodzenia z domu. W obu przypadku trzeba liczyć się z tym, że dobrej jakości legowiska niekiedy zaczynają się od 200 zł w górę.