Nowa wersja popularnej aplikacji

Na rynku pojawiła się nowa wersja ciekawej aplikacji przeznaczonej dla osób, które cenią sobie prywatność, a jednocześnie są miłośnikami mruczków. Program o nazwie Wickr umożliwia dyskretne ukrywanie prywatnych zdjęć w serwisach społecznościowych takich jak Facebook. W rezultacie wybrane przez nas osoby, znajdujące się na przykład poza gronem najbliższych znajomych, zamiast naszych fotek widzą jedynie zdjęcia przedstawiające koty.  

Zdjęcia kotów stanowią jeden z elementów popularnej aplikacji Wickr Zdjęcia kotów stanowią jeden z elementów popularnej aplikacji Wickr Źródło: Shutterstock

Aplikacja Wickr pozwala na tworzenie własnych, indywidualnych i niewidocznych dla innych użytkowników list osób, którym sami przydzielamy uprawnienia umożliwiające przeglądanie naszych fotek. Wszystkie ustawienia możemy w każdej chwili modyfikować w zależności od potrzeb i preferencji. Zdjęcia udostępniane za pomocą Wickra są niewidoczne nawet dla administratorów serwisów społecznościowych, w których właściciel programu posiada konto.

Aplikacja cieszy się bardzo dużą popularnością. Od 2012 roku, gdy ukazała się jej pierwsza wersja, program pobrano ponad pięć milionów razy. Obecnie korzystają z niego internauci mieszkający w 196 krajach na świecie. Wickr dostępny jest dla komputerów z systemem operacyjnym Windows, Linux oraz Maców.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności aplikacji Wickr należy po uruchomieniu programu kliknąć w zakładkę WTF, a następnie wybrać 151 osób, z którymi chcemy podzielić się zdjęciem. Każda z nich będzie mogła oglądać je przez 24 godziny. W tym samym czasie inni będą mogli jedynie podziwiać podobiznę sympatycznego mruczka. Po upływie doby, nasze prywatne zdjęcie jest bezpowrotnie usuwane z serwisu. Ze szczegółowymi informacjami na temat aplikacji można zapoznać się na oficjalnej stronie programu dostępnej pod adresem https://www.wickr.com.

 

Źródło: DailyMail.co.uk, Wickr