Niezwykłe zwierzęta amerykańskich celebrytów

Słynni amerykańscy celebryci znani są ze swojego ekstrawaganckiego stylu życia. Nikogo nie powinno więc dziwić, że niektórzy z nich posiadają dość nietypowe zwierzęta.

Tori Spelling często pojawia się na różnych imprezach z ukochanym mopsem Tori Spelling często pojawia się na różnych imprezach z ukochanym mopsem Źródło: Forum

W ostatnich tygodniach głośno było zwłaszcza o małpce Justina Biebera, która ze względu na niedopełnienie przez artystę formalności urzędowych oraz braku odpowiednich badań została zarekwirowana przez celników na lotnisku w Monachium. Następnie kapucynka o imieniu Molly została przekazana do miejscowego schroniska, gdzie musiała odbyć kwarantannę. Reprezentująca schronisko Judith Brettmeister powiedziała, że instytucja będzie domagać się od Justina Biebera pokrycia kosztów związanych z opieką nad małpką. Skrytykowała także artystę za jego stosunek do zwierząt, gdyż tak młoda kapucynka, która nie ukończyła jeszcze roku nie powinna być oddzielana od matki. Po drugie małpki tego gatunku powinny spędzać dzieciństwo w stadzie, gdyż życie w samotności ma niekorzystny wpływ na ich psychikę. Wiadomo, że zwierzątko nie zostanie zwrócone Justinowi. Gotowość do opieki nad małpką wyraziło już kilka ogrodów zoologicznych zlokalizowanych na terenie Niemiec, między innymi położony w Dolnej Saksonii słynny Serengeti Park.

Szczęścia do zwierząt nie ma także Kim Kardashian. Jej perski kot zmarł po zaledwie czterech miesiącach od narodzin. Z kolei szympansica Suzy również nie przypadła do gustu Kim, która szybko zrezygnowała z opieki nad wymagającym poświęcania dużej ilości czasu zwierzątkiem. Natomiast znana w Polsce przede wszystkim ze względu na udział w niezwykle popularnym serialu „Beverly Hills, 90210” Tori Spelling i jej mąż Dean McDermott opiekują się parą kóz oraz mopsem.

Dość oryginalne zwierzątko znalazła sobie swego czasu Paris Hilton, gdyż postanowiła adoptować kinkażu. To niewielki drapieżnik żyjący w lasach równikowych Środkowej i Południowej Ameryki należący do rodziny szopów. Niestety instynkt zwierzątka dał znać o sobie i podczas jednej z zabaw pogryzł Paris. W rezultacie dziedziczka hotelowej fortuny musiała skorzystać z pomocy chirurga i postanowiła pozbyć się kłopotliwego domatora. Obecnie spędza czas z dużo spokojniejszymi zwierzętami. W jej rezydencji znaleźć można psy, kota, króliki i … szczury.

Po doświadczeniach z egzotycznymi zwierzętami Paris Hilton postawiła na psy Źródło: ©BULLS
 

Dużą ilością zwierząt może pochwalić się także założyciel i wydawca czasopisma „Playboy” Hugh Hefner. Na terenie jego posiadłości znalazło się miejsce dla małp, flamingów i pawi. Z kolei znany bokser Mike Tyson przed ogłoszeniem bankructwa w 2003 roku hodował trzy tygrysy bengalskie. Obecnie zajmuje się jedynie gołębiami. Sławny aktor Leonardo Di Caprio opiekuje się źółwiem lądowym i aligatorami, a Nicholas Cage miał kiedyś dwie kobry królewskie, które musiał jednak oddać do ogrodu zoologicznego ze względu na problemy finansowe.

 

Źródło: Hollywood Life, Daily Mail, The Guardian, Deutsche Welle, Lovelyish, WebVet, Helium