Niewidomy Hoshi i Zen. Ta przyjaźń nie zna granic!

Prawdziwe przyjaźnie zdarzają się nie tylko pomiędzy ludźmi. W świecie naszych zwierzaków można znaleźć mnóstwo przykładów na to, że potrafią się one wspaniale porozumiewać między sobą, integrować, a także nawiązywać piękne więzi. Taką nierozłączną parę stanowi dwoje przeuroczych psiaków: niewidomy Hoshi i Zen, który stał się dla niego przewodnikiem i najlepszym przyjacielem. Poznajcie ich! Skradają serca!

Źródło: Fot. Instagram @the.fluffy.duo

Utrata wzroku i najlepszy przyjaciel

Hoshi to piękny amerykański pies eskimoski, który stracił oczy podczas operacji na jaskrę. Taka zmiana w życiu psa to doświadczenie ogromnie trudne, a codzienne życie po niej staje się bardzo skomplikowane, zarówno dla czworonoga, jak i opiekuna. Zdezorientowany Hoshi jednak szybko znalazł pociechę i pomoc u boku swego czworonożnego przyjaciela o imieniu Zen. Ten ostatni pojawił się w rodzinie pół roku przed operacją Hoshiego. Kiedy właściciele znaleźli szpicla miniaturowego błąkającego się po zaśnieżonych drogach Spokane w Waszyngtonie, nie mieli jeszcze pojęcia, jaką rolę odegra ten psiak w ich życiu, a przede wszystkim w życiu Hoshi! "Kiedy tylko go zobaczyłam, zakochałam się w nim, ale nie mieliśmy jeszcze pojęcia, jak wielką rolę odegra on w życiu Hoshi" - przyznała Pauline Perez, właścicielka tych uroczych psiaków, w rozmowie dla serwisu "The Dodo".

Źródło: Fot. Instagram @the.fluffy.duo
 

Bo przyjaciela poznaje się w biedzie

Zen stanął na wysokości zadania i stał się wspaniałym przewodnikiem dla niewidomego przyjaciela. Są nierozłączni, wszystko robią razem. Ale to nie koniec ich historii. Okazało się, że Zen jest chory i wymaga leczenia. Hoshi jednak jest cały czas obok niego i jego obecność dodaje otuchy przyjacielowi, pozwala na wesołą zabawę i ciągłe towarzystwo.

Dla tej pary nie ma rzeczy niemożliwych! Na Instagramie można podziwiać zdjęcia z  licznych wycieczek, spacerów i wypraw do lasu tego przeuroczego psiego tandemu. Parę uśmiechniętych futrzaków z kolorowymi bandanami na szyjach pokochali internauci - ich profil obserwuje już ponad 18 tysięcy osób. Nie ma się co dziwić - skradają serca, a ich psia przyjaźń wzrusza i może dać nam - ludziom wiele do myślenia...

 

Źródło: Wamiz