Nietypowy pies z podwójnym nosem

W świecie przyrody niejednokrotnie pojawiają się różne paradoksy. Często są one wynikiem mutacji genetycznych, a czasami powikłań po chorobach czy nawet wypadków. Pokrzywdzone przez los zwierzęta zaczynają wówczas wzbudzać sensację, ale nie zawsze ich oryginalność okazuje się dla nich błogosławieństwem. Czasem z powodu nietypowego wyglądu bardzo ciężko jest im odnaleźć spokojny, kochający dom. Przykładem takiego czworonoga jest mieszaniec rasy border collie o imieniu Toby.

Pies z podwójnym nosem Pies z podwójnym nosem Źródło: DogChannel, ABC News

Do jednego ze schronisk w Kalifornii trafił bezdomny pies znaleziony przy jednej z dróg. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sympatyczny zwierzak ma podwójny nos. Pomimo tej anomalii zachowuje się całkowicie normalnie. Jest wesołym i towarzyskim mieszańcem rasy border collie, który zawsze ma ochotę na zabawę. Pies noszący imię Toby liczy sobie zaledwie dwa lata, tak więc najlepszy okres życia jest jeszcze przed nim. Niestety czworonoga nikt nie chce adpotować. Dlatego Toby wciąż czeka na swojego nowego opiekuna w schronisku położonym na terenie hrabstwa Tulare. 

Psy spokrewnione z border collie uważane są za wyjątkowo zdolne i inteligentne, dlatego mają szerokie grono miłośników na całym świecie. Łatwo można nauczyć je wielu sztuczek i wytresować. Do dnia dzisiejszego ich umiejętności wykorzystują między innymi pasterze owiec. Pracowników schroniska intryguje, czy w związku z posiadaniem podwójnego nosa Toby cechuje się lepszym niż większość czworonogów węchem. Póki co nie udało się jeszcze tego potwierdzić. Co istotne, zwierzak nie cierpi na żadne poważniejsze problemy ze zdrowiem, a to pozwala mieć nadzieję, że czeka go długie i szczęśliwe życie.

 

Źródło: DogChannel.com, ABC News