Nietypowy cmentarz dla czworonogów

Bubbling Well Pet Memorial Park w miejscowości Napa w Kalifornii to jeden z najciekawszych cmentarzy dla zwierząt na świecie. Obecnie na jego terenie spoczywa ponad dwanaście tysięcy czworonogów. Ze względu na swoje położenie i walory krajobrazowe miejsce to przyciąga nie tylko osoby, które chcą godnie pożegnać ukochane czworonogi, ale także wszystkich ludzi uwielbiających zwiedzać ogrody i parki.

Pomnik św. Franciszka na amerykańskim cmentarzu dla zwierząt Pomnik św. Franciszka na amerykańskim cmentarzu dla zwierząt Źródło: Bubbling Well Pet Memorial Park

Bubbling Well Pet Memorial Park został założony w 1971 roku i szybko stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych cmentarzy dla zwierząt na terenie Stanów Zjednoczonych. Obiekt otwarty jest codziennie przez cały rok. Ze względu na łagodny, kalifornijski klimat na terenie cmentarza można odpocząć w cieniu wielu egzotycznych drzew oraz podziwiać piękne kwiaty i krzewy. Pomiędzy alejkami znajdują się także oczka wodne i fontanny. Na terenie cmentarza zbudowano pomnik patrona i wielkiego miłośnika wszystkich zwierząt – św. Franciszka z Asyżu. W takim otoczeniu łatwo odpocząć oraz zastanowić się nad losem ludzi oraz zwierząt, a także nieuchronnym upływem czasu i przemijaniem.

Oczywiście na terenie Bubbling Well Pet Memorial Park istnieje możliwość zorganizowania pochówku ukochanego czworonoga. Korzystają z niej jednak głównie mieszkańcy zachodniej części Stanów Zjednoczonych, którzy mają możliwość częstego odwiedzania tego wyjątkowego cmentarza. Osobom mieszkającym na innych kontynentach pozostaje jedynie wirtualny spacer po internetowej witrynie Bubbling Well Pet Memorial Park dostępnej pod adresem http://bubbling-well.com/. Warto być jednak świadomym, że cmentarze dla zwierząt nie są jedynie amerykańską specyfiką. Można je spotkać także w kilku miejscach na terenie Polski.

 

Źródło: Catster, Bubbling Well Pet Memorial Park