Nietypowe portrety czworonoga

Psy i koty podobnie jak ludzie stają się znane i rozpoznawalne ze względu na atrakcyjny, bądź niezwykle oryginalny wygląd. Czasami w zdobyciu sławy i popularności pomagają im też ich opiekunowie, którzy organizują dla swoich ulubieńców profesjonalne sesje fotograficzne. Dzięki takiej właśniej sesji w sieci pojawiły się artykuły przedstawiające Rufusa – mieszkającego w Kalifornii czworonoga reprezentującego rzadką rasę pies faraona.

Źródło: Mother Nature Network, RaisingtheRuf.com

Właścicielką Rufusa jest amerykańska aktorka i blogerka Sara Rehnmark. Kobieta wpadła na pomysł zorganizowania sesji zdjęciowych swojemu pupilowi. W tym celu przygotowuje plan, przynosi rekwizyty i dba o odpowiedni wystrój i kompozycję, a nawet przebiera swojego psa w ciekawe, wyróżniające się stroje. Następnie robi mu zdjęcia, które wraz z komentarzami zamieszcza na blogu dostępnym pod adresem http://www.raisingtheruf.com. Co ciekawe jej pupil spokojnie znosi wcielanie się w różne postaci i najwyraźniej lubi znajdować się w centrum zainteresowania. Przeglądając twórczość Sary Rehnmark można dojść do wniosku, że pod względem kompozycji portrety Rufusa przypominają bardziej obrazy niż fotografie.

Pies faraona to jedna z najstarszych ras, której przodkowie żyli w starożytnym Egipcie juz pięć tysięcy lat temu. Pomimo upływu czasu ich wygląd nie zmienił się od starożytności. Ponadto psy faraona zdołały zachować swoje zdolności fizyczne. W rezultacie potrafią biegać z prędkością niemal 50 km/h i przeskoczyć przez przeszkodę o wysokości prawie trzech metrów. Świetnie sprawdzają się podczas polowań. Są także uważane za narodowe psy Malty, gdzie od wieków biorą udział w polowaniach na króliki. Na śródziemnomorską wyspę trafiły przywiezione statkami przez Fenicjan.

 

Źródło: Mother Nature Network, RaisingtheRuf.com, Facebook