Niemcy stworzyli kanał telewizyjny dla psów

Pomimo dynamicznego rozwoju internetu, telewizja wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza na kontynencie europejskim i amerykańskim. Oglądają ją nie tylko dzieci, młodzież i dorośli, ale nawet czworonogi. Dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych uruchomiono pierwszy kanał telewizyjny przeznaczony wyłącznie dla psów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Tymczasem w Europie podobny kanał założyli Niemcy.

Wiele psów lubi oglądać telewizję Wiele psów lubi oglądać telewizję Źródło: Dog TV, materiały prasowe

Nadawcą pierwszego kanału dla czworonogów na Starym Kontynencie jest znana niemiecka firma Deutsche Telekom. W tworzeniu programów emitowanych na antenie DogTV brali udział specjaliści zajmujący się badaniem zachowań i reakcji zwierząt na obraz wyświetlany na ekranie telewizora. Dzięki temu przygotowano filmy i klipy, które są w stanie zainteresować większość czworonogów. Jak wskazują wyniki przeprowadzonych analiz, od 60 do 70% opiekunów psów zostawia je przed telewizorem, gdy musi wyjść z domu. Teraz będą mogli włączyć swoim pupilom DogTV i być pewnym, że ich ulubieńcy nie będą nudzić się w mieszkaniu.

Jak zaznacza profesor weterynarii z Tufts University Nicholas Dodman celem kanału nie jest uzależnienie czworonogów od oglądania telewizji, ale zapewnienie im alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu podczas nieobecności domowników i opiekunów. Naukowcy ustalili, że psy widzą kolory inaczej niż ludzie, ale wykazują duże zainteresowanie obserwując ruch. Dlatego istnieje wiele sposobów na zaciekawienie ich różnymi filmami. Początkowo program dla czworonogów będzie dostępny jedynie na terenie Niemiec. W niedalekiej przyszłości ma być także emitowany we Francji i Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: http://freepressjournal.in