Niegrzeczne psiaki

Wiele psiaków potrafi urozmaicać sobie wolny czas różnymi psotami i zabawami, które niekoniecznie muszą przypaść do gustu opiekunom czworonogów. Czasami po takich wygłupach mieszkanie przypomina pobojowisko. Tymczasem same zwierzaki udają, że nic się nie stało i niewinnie spoglądają na swoich właścicieli. 

Źródło: Filing.pl

Na fotografiach widać czworonogi, które pod nieobecność opiekunów urządziły sobie szalone zabawy w domach. Zdjęcia pokazują między innymi poszarpane i rozwleczone papiery, śmieci, szmatki, a nawet fragmenty ubrań. Wiele psów uwielbia też gryźć kołdry, poduszki i inne elementy pościeli. Radość wzrasta wraz z wyciąganiem z środka kawałków materiału oraz innych skrawków wykorzystywanych do wypełniania kołder. Inna ciekawa zdaniem czworonogów rozrywka to rozgryzanie, a w zasadzie rozszarpywanie na kawałki gazet i papieru oraz drapanie mebli. Niestety czasami kończy się to poważnymi uszkodzeniami kanap czy foteli zwłaszcza jeśli czworonogowi uda się uszkodzić obicie i wywlec z środka piankę. Wówczas taki mebel nadaje się w zasadzie wyłącznie do wymiany. 

Wiele czworonogów uwielbia także dobrać się do różnych produktów spożywczych. Do zabawy idealnie nadaje się między innymi mąka, którą można rozsypać i roznieść po całym mieszkaniu. Sporo radości sprawia psiakom także przenoszenie w pyskach różnych opakowań i pudełek oraz gryzienie butów i pantofli. Z kolei jeśli pies ma możliwość wychodzenia do ogródka, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że zajmie się kopaniem w ziemi. Niemniej większość opiekunów jest w stanie wybaczyć swoim pupilom nawet takie wybryki.