Nie oceniaj psa po jego sierści

Zdecydowana większość czworonogów to zwierzęta charakteryzujące się atrakcyjną i przyjemną w dotyku sierścią. Niemniej istnieją także rasy, które wyróżniają się niewielką ilością owłosienia lub wręcz jego brakiem. Takie zwierzęta również posiadają swoisty urok, a przede wszystkim nie są w żadnym stopniu mniej wartościowe od pozostałych psów. Poza tym podobnie jak większość przedstawicieli pozostałych ras, także pragną być przytulane, głaskane i kochane. Ich portrety uwieczniła Sophie Gamand, która specjalizuje się w fotografowaniu czworonogów.  

Źródło: Mother Nature Network, SophieGamand.com

Niektóre z psów widocznych na portretach Sophie Gamand przypominają czworonogi biorące udział w konkursie na najbrzydszego psa na świecie - „World's Ugliest Dog”. Sophie postanowiła sobie za cel wypromowanie ras i czworonogów powszechnie uważanych za wyjątkowo mało atrakcyjne. W tym celu nawiązała współpracę z organizacjami charytatywnymi działającymi na rzecz ratowania odrzuconych i pozbawionych sierści psów: „Bald is Beautiful” oraz „Bare Paws Rescue”. Artystka nazwała swój projekt „Prophecy”. Szczegółowe informacje na temat tego ambitnego przedsięwzięcia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Sophie Gamand, dostępnej pod adresem http://www.sophiegamand.com.

Większość czworonogów biorących udział w projekcie „Prophecy” reprezentuje rasy grzywacz chiński oraz nagi pies meksykański (bezwłosy pies Azteków). Pomimo swojego bardzo oryginalnego wyglądu, czworonogi tych ras posiadają również grono swoich miłośników, którzy za nic na świecie nie zamieniliby je na psy z bujną sierścią.

Sophie Gamand pochodzi z Francji, ale na co dzień mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jej zdjęcia przedstawiające różne rasy psów można zobaczyć w najbardziej znanych galeriach na całym świecie.

 

Źródło: SophieGamand.com, Mother Nature Network