Neuticals. Sztuczne jądra dla psów

W jednym z odcinków reality show „ Z kamerą u Kardashianów”, ich pies Rocky został poddany kastracji, po tym jak zaczął znikać z domu w poszukiwaniu partnerek. Kardashianowie zdecydowali się na sztuczne jądra, zwane Neuticles firmy CTI Corporation. 

Twój pies nie musi wiedzieć, że został wysterilizowany - zapewniają producenci sztucznych jader dla psów Twój pies nie musi wiedzieć, że został wysterilizowany - zapewniają producenci sztucznych jader dla psów Źródło: www.neuticles.com

Neuticles to opatentowane implanty jąder dla zwierząt. Są dostępne w różnych rozmiarach, dla psów, kotów, koni, byków, czy innych zwierząt poddanych kastracji. Zaleca się umieszczenie implantów podczas zabiegu kastracji, ale można je wszczepić nawet kilka lat później. Firma zachwala swoje produkty, mówiąc, że po zabiegu nie ma śladu, wyglądają bardzo naturalnie, a dzięki zastosowaniu implantów pies nie jest świadomy faktu kastracji.

Argumentuje, że produkt jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dzięki implantom zgodzą się na kastrację swojego psa. Rzeczywiście, wszystkie osoby, które znam i które zdecydowały się na implanty jąder dla swoich psów, były początkowo przeciwne ich kastracji. W Stanach sterylizacja i kastracja zwierząt jest na porządku dziennym, nawet 2-3 miesięcznych szczeniaków w schroniskach. Pies z przyrodzeniem to autentyczna rzadkość na ulicach San Francisco, czy Nowego Jorku. Nie kastrują i nie sterylizują swoich psów hodowcy, osoby wystawiające swoje psy, niektóre subkultury i mniejszości narodowe. Osoba z niewykastrowanym psem naraża go poniekąd na ostracyzm środowiska psiego, bo taki pies ma często zabroniony wstęp do parków psich, gdy skończy 9 miesięcy. Producent zaleca, ze względów zdrowotnych i praktycznych przeprowadzenie zabiegu kastracji i wszczepienia implantów po ukończeniu przez psy ósmego miesiąca życia. Neuticles są produkowane w Stanach, mają wszystkie możliwe certyfikaty, ich jakość jest porównywalna z implantami dla ludzi.

Sztuczne jądro sprawia, że pies nie jest świadomy sterylizacji. Źródło: www.neuticles.com

Producent dysponuje bazą danych, w której znajduje się obecnie ponad 25 tysięcy klinik i szpitali weterynaryjnych na całym świecie, które wykonują zabiegi umieszczenia Neuticals. Produkt może być zamówiony przez weterynarza lub bezpośrednio przez klienta. Jak podaje firma, ponad pół miliona psów na całym świecie ma założone implanty jąder, nie odnotowano dotąd żadnego przypadku powikłań pooperacyjnych, czy też odrzucenia implantów przez organizm. Niektóre psy mają skłonność do bliznowacenia, blizny w żaden sposób nie zniekształcają implantów. Jeżeli jednak jest to problem dla właściciela psa, producent proponuje delikatny masaż implantów przez klika tygodni po zabiegu lub wybór wersji UltraPlus, która zapobiega tworzeniu się blizn.

Cena:

Implanty są produkowane w 4 rodzajach, wszystkie są wysokiej jakości, wybór według preferencji.

NeuticleOriginals– polipropylenowe, najwyższa twardość, cena od 94$/za parę

NeuticleNaturals – silikonowe, twardość średnia, cena od 219$/za parę

Ultra Plus – najnowszej generacji silikon, cena od 329$/za parę

Ultra Plus  - najnowszej generacji silikon, z najądrzem, cena od 379$/za parę

http://www.neuticles.com/