Nazywają ją najmądrzejszym psem świata. Dlaczego?

To, że psy są inteligentnymi stworzeniami wie każdy wielbiciel i posiadacz czworonogów. To, że w mig łapią komendy, potrafią dostosować się do trybu życia swojego opiekuna i doskonale wykorzystują nasze słabości świadczy o tym, że są nie tylko istotami myślącymi, ale i bardzo sprytnymi.

Chaser, najinteligentniejszy pies świata Chaser, najinteligentniejszy pies świata

Z pewnością dla każdego właściciela to właśnie jego czworonóg będzie nadzwyczaj wyjątkowy i bystry, ale  prawda jest taka, że jeden ze znanych nam psów może pochwalić się inteligencją, o której marzy pewnie co drugi profesor.

Ta zdolna psina pamięta ponad tysiąc słów i ciągle się uczy. Suczka rasy border collie udowodniła, że psy potrafią znacznie więcej, niż dotychczas sądzono. Chaser, bo tak nazywa się  psia profesorka, została kupiona jeszcze jako szczeniak w 2004 roku. Przez trzy lata systematycznie poznawała nazwy przedmiotów. Naukowcy pokazywali jej nową rzecz, powtarzając jego nazwę. Następnie chowali ją, a Chaser musiała ją odnaleźć i w ten sposób zapamiętywała całe ciągi wyrazów.

 
Gdy suczka zapamiętała nazwy wszystkich dostępnych w domu przedmiotów, badacze musieli dokupić kolejne. Dziś wszystkie zajmują szesnaście pudeł, a Chaser ciągle się rozwija.