Nawigacja dla opiekunów kotów

Nowoczesne technologie ułatwiają codzienne życie milionom ludzi na całym świecie. Coraz częściej korzystają z nich także opiekunowie czworonogów. Niektóre rozwiązania pozwalają uratować nie tylko zdrowie, ale nawet życie zwierzętom. Ponadto oszczędzają nerwy właścicielom czworonogów, którzy bardzo przeżywają wszystkie problemy swoich pupili. Jednym z takich urządzeń jest obroża dla kotów z nawigacją GPS.

Kot wyposażony w obrożę z nawigacją GPS Kot wyposażony w obrożę z nawigacją GPS Źródło: Kickstarter.com

Wartość rynku produktów przeznaczonych dla czworonogów szacuje się na 58.5 miliarda dolarów. Ta kwota może wydawać się ogromna, ale trzeba mieć na uwadze, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych mieszka 170 milionów czworonogów. Duża część z nich spędza sporo czasu poza domem lub podróżuje ze swoimi opiekunami. W rezultacie niektóre z nich  giną swoim właścicielom. Istnieją jednak technologie umożliwiające monitorowanie czworonogów i ułatwiające poszukiwanie zwierząt w przypadku ich zaginięcia.

Niestety nie wszystkie rozwiązania udało się wprowadzić na rynek, głównie z powodu braku odpowiedniej ilości funduszy potrzebnych na ukończenie poszczególnych projektów. Dlatego coraz więcej pomysłodawców praktycznych urządzeń wykorzystujących innowacyjne technologie szuka wsparcia finansowego na portalach typu Kickstarter.

W ten sposób pozyskiwane są fundusze potrzebne do sfinansowania wprowadzenia na rynek obroży dla kotów o nazwie Pawtrack. Zastosowana w gadżecie nawigacja GPS umożliwia niezwykle precyzyjne określenie położenia kota. Dodatkowo urządzenie potrafi wykryć zasięg sieci bezprzewodowej. W rezultacie, gdy mruczek wróci do domu i znajdzie się w zasięgu zdefiniowanej przez opiekuna sieci wi-fi, właściciel otrzymuje stosowne powiadomienie. To niezwykle praktyczne urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a znajdujące się w nim baterie można ładować poprzez port USB. Szczegółowe informacje na temat gadżetu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej dostępnej pod adresem http://pawtrack.com/.

 

Źródło: Kickstarter.com, Pawtrack, TechCrunch.com