Najpopularniejsze imiona dla psów i kotów w PL i USA

Amerykańskie media opublikowały listę najpopularniejszych imion dla psów i kotów w ubiegłym roku. Wśród suczek bezkonkurencyjnym imieniem okazała się Bella. Z kolei najwięcej kotek urodzonych w 2012 roku nazwano Kitty.

Kitty to imię nawiązujące do znanej postaci z kreskówek Hello Kitty Kitty to imię nawiązujące do znanej postaci z kreskówek Hello Kitty Źródło: gary718 / Shutterstock

W badaniach wzięło udział dwa i pół miliona psów i kotów korzystających z sieci klinik weterynaryjnych Banfield Pet Hospital w Portland w Oregonie. Analizując listę najpopularniejszych imion na przestrzeni ostatnich lat łatwo zauważyć, że coraz więcej pojawia się na niej imion popularnych także wśród ludzi. Oznacza to, że właściciele czworonogów traktują swoje zwierzęta jak członków rodziny. Ponadto wpływ na popularność imion nadawanych psom i kotom w Stanach Zjednoczonych mają programy typu reality-show, znane filmy oraz seriale telewizyjne.

Dziesięć najczęściej spotykanych imion dla psów w USA w zeszłym roku to: Bella, Max, Buddy, Daisy, Bailey, Coco, Lucy, Charlie, Molly i Rocky. Z kolei wśród kotów najłatwiej spotkać mruczki o imionach: Kitty, Bella, Tiger, Max, Smokey, Shadow, Tigger, Lucy, Chloe i Charlie.

W Polsce w rankingu imion dla suczek czasopisma „Pies” na czołowych pozycjach znajdziemy:

 Łatkę, Nukę, Norę, Mikę, Przylepkę, Funię, Pchełkę, Lunę, Pusię, Bajkę, Sabę, Korę, Bastę, Ritę i Sonię. Natomiast jeśli chodzi o psy to ranking zdominowali: Łatek, Reks, Czarek, Bruno, Brutus, Dino, Bobik, Azor, Rasti, Tofik, Głośniczek, Dyzio, Reksio, Asur i Maks.

Ranking popularnych kocich imion w Polsce otwierają Mruczek i Kicia. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Maniek, Zuzia, Felek, Miśka, Borys, Kropka, Filemon, Pusia, Maciek, Mania, Leon, Lola, Rudy, Kitka, Tofik, Łatka, Łatek, Perełka.

Imiona dla psów i kotów razem z datami imienin znajdziesz w naszym imienniku.

 

Źródło: Live Science, Pies.pl, e-ksiazeczka.pl

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem