Najnowsze eksperymentalne rasy psów

Każdego roku na całym świecie pojawiają się nowe eksperymentalne rasy psów. Hodowcy wychodzą w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom szerokiej rzeszy miłośników czworonogów. W ostatnich miesiącach hitem są między innymi psy rasy morkie, która powstała poprzez skrzyżowanie maltańczyków z yorkshire terrierami. Nie wiadomo jednak, czy uda im się utrzymać w ścisłej czołówce, bo konkurencja jest spora i nie mniej oryginalna.

Pies rasy morkie Pies rasy morkie Źródło: Petguide.com

W ostatnim czasie powstało sporo równie ciekawych i oryginalnych ras psów. Jedną z nich jest chiweenie, która zrodziła się w wyniku skrzyżowania jamnika z chihuahua. Inną interesującą propozycją są czworonogi noszące nazwę borkie. Ich rodzicami są buldogi oraz yorki. Dodatkowo nowymi zwierzętami są bullpei, czyli psy będące połączeniem ras buldog i shar-pei. Oryginalną nazwą mogą pochwalić się także cadoodle zrodzone w wyniku skrzyżowania pudli i collie. Zestawienie zamyka rasa bullmation, której przedstawiciele łączą w sobie cechy wyglądu oraz charakter buldogów i dalmatyńczyków. 

Niestety miłośnicy tak nietypowych ras psów muszą być świadomi tego, że za przyjemność posiadania mało popularnego czworonoga przyjdzie im zapłacić sporo pieniędzy. Przykładowo na szczeniaka rasy morkie trzeba w tej chwili przeznaczyć około dwóch tysięcy dolarów. Hodowcy nie mają jednak problemów ze znalezieniem potencjalnych klientów, gdyż wielu bogatych ludzi chce wyróżnić się nietypowym zwierzakiem. Dodatkowo na zakup takich czworonogów decyduje się także sporo zwyczajnych osób zauroczonych atrakcyjnym wyglądem hybrydowych ras psów.

 

Źródło: Dogster, PetGuide.com