Najmniejszy pies na świecie?

Dobra wiadomość dla Polski? We Wrocławiu w dzielnicy Stabłowice mieszka najprawdopodobniej najmniejszy pies, a właściwie pieseczek świata!n Pisał o nim "Daily Mail", japośskie i amerykańskie media, a dzięki Internetowi znany jest na całym świecie. 

Toudi - najprawdopodobniej najmniejszy pies świata Toudi - najprawdopodobniej najmniejszy pies świata

Mieszkający we Wrocławiu Toudi - urodzony na początku 2015 roku pies rasy chihuahua jest najmniejszym udokumentowanym psem świata. Chihuahua znane między innymi z filmu "Legalna blondynka", którego tytułowa bohaterka, grana przez Reese Whiterspoon, nie rozstawała się z pieskiem tej rasy, to w ogóle najmniejsze psy świata, ale Toudi jest naprawdę wyjątkowo niewielkich rozmiarów. Kiedy przybył jako trzymiesięczny szczeniak do swoich właścicieli ważył zaledwie 300 gramów i miał 6 cm wzrostu. 

Źródło:
 
Maleńki psiak uwielbia zasypiać we wnętrzu dłoni swoich państwa, je zaledwie kilka granulek karmy dziennie, a domownicy muszą cały czas uważąć, aby nie przygnieść maluchy, który ledwie wystaje znad włosia dywanu.
Poza tym Toudi jest zupełnie "normalnym" psem - czasami rozrabia, szczeka, uwielbia sie bawić i być przytulanym i głaskanym. Tak jak wszystkie psy bez względu na wielkość!