Najlepsze rasy psów dla miłośników biegania

Bieganie to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu, który z roku na rok zyskuje także coraz większą popularność w naszym kraju. Jeśli ktoś lubi biegać i zastanawia się nad wyborem psa, który dotrzyma mu kroku, powinien wybrać czworonoga należącego do odpowiedniej rasy.

Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Dla miłośnika biegania idealnym wyborem będzie jeden z psów pasterskich, na przykład border collie, malinois czy owczarek niemiecki. Wszystkie te czworonogi potrafią biegać godzinami nawet w trudnym terenie. Nie przeszkadzają im także niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo psy pasterskie charakteryzują się wysokim poziomem inteligencji oraz lojalnością względem swoich opiekunów. Dzięki temu łatwo je wyszkolić. Idealne do wspólnego biegania są także wyżły, które cechują się nie tylko dużą szybkością, ale także olbrzymią wytrwałością. W przypadku krótszych dystansów doskonale sprawdzają się golden retrievery i labrador retrievery. Niestety ze względu na stosunkowo grube futro nie należy zabierać ich na długie spacery oraz biegać z tymi psami w upalne dni.

Źródło: www.kochampsy.org

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że idealnymi czworonogami dla biegacza będą także syberyjskie husky, samojedy oraz psy rasy Alaskan malamute. Jak doskonale wiadomo, te sympatyczne czworonogi biorą udział w wyścigach psich zaprzęgów, gdyż są przyzwyczajone do bardzo aktywnego trybu życia. Niemniej kiepsko znoszą wysokie temperatury. Nie nadają się też do życia w mieście czy małym mieszkaniu, gdyż potrzebują dużych przestrzeni. Podobne wymagania mają psy myśliwskie, ale one znacznie lepiej tolerują upały. Dlatego dobrze czują się nawet w środku lata.

 

Źródło: Mother Nature Network