Najlepsze miasta dla turystów ze zwierzętami w USA

Amerykański serwis turystyczny Priceline.com opublikował listę dziesięciu miast najbardziej przyjaznych dla osób podróżujących ze zwierzętami.

Stany Zjednoczone to kraj przyjazny dla psów Stany Zjednoczone to kraj przyjazny dla psów Źródło: Forum

Pod uwagę wzięto kilka kryteriów, z których najważniejsze to: liczba obiektów noclegowych akceptujących zwierzęta domowe, liczba parków, w których psy nie muszą być uwiązane na smyczy oraz możliwości aktywnego wypoczynku z psem w czasie pobytu w mieście. W pierwszej dziesiątce znalazły się głównie miasta zlokalizowane w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Ranking dośc nieoczekiwanie wygrała miejscowość Albuquerque położona w stanie Nowy Meksyk. Kolejne pozycje zajęły: Portland w stanie Oregon, Tucson w Arizonie, Tampa na Florydzie, Indianapolis, Salt Lake City, Austin w stanie Texas, Tulsa w Oklahomie, Louisville w Montanie i San Francisco.

Z kolei w podobnym zestawieniu przygotowanym przez dziennikarzy popularnego programu Animal Planet znalazły się Orlando na Florydzie, Colorado Springs, San Diego w Kalifornii, Nowy Jork oraz Portland. W przypadku tego ostatniego miasta, które zajęło pierwsze miejsce w rankingu o wygranej zadecydowała duża ilość terenów zielonych oraz atrakcji turystycznych dostępnych dla turystów z psami, a także luksusowy hotel Monaco zapewniający doskonałe warunki dla wszystkich czworonogów. Właściciele psów odwiedzający wraz ze swoimi pupilami Portland mogą bez obaw wybrać się do ogrodu botanicznego, zobaczyć wykutą w skale kapliczkę, a następnie udać się do fontanny znajdującej się w parku Shemanski, gdzie psy mogą zaspokoić pragnienie pijąc krystalicznie czystą wodę.

W przypadku Nowego Jorku o wyborze zadecydowała duża liczba hoteli oferujących specjalne pokoje dla osób podróżujących z psami. Ponadto na czworonogów czekają dodatkowe atrakcje. Przykładowo w Soho Grand Hotel na prośbę turysty w pokoju pojawi się niewielkie akwarium ze złotą rybką, aby pies lub kot nie czuli się osamotnieni. Dodatkowo na terenie miasta działa firma o nazwie New York Dog Tours oferująca profesjonalne zwiedzanie miasta dla turystów z psami.

Na zachodnim wybrzeżu w San Diego osoby podróżujące z czworonogami znajdą dwie duże plaże, na których psy nie muszą spacerować na smyczy. Ponadto w mieście zlokalizowane jest centrum handlowe Otay Ranch Town, w którym na czas zakupów można pozostawić zwierzątka pod opieką przeszkolonych pracowników. Ponadto właścicieli psów ucieszą takie miejsca jak piekarnia Paw Pleasers, do której można wejść ze swoim pupilem i kupić dla niego ciastka, lody, herbatniki, a nawet tort urodzinowy! Z kolei jeśli nasz ukochany zwierzak ma ochotę na obiad, warto zajrzeć z nim do restauracji Terra specjalizującej się w daniach dla psów. Ponadto każdego lata na terenie miasta rozgrywane są liczne zawody oraz odbywają się konkursy, pokazy oraz inne uroczystości z okazji Dnia Psa.

W Colorado Springs właściciele psów oraz ich pupile mogą bez przeszkód korzystać z siedmiu parków zaprojektowanych z myślą o zwierzętach. Dodatkowo większość najciekawszych atrakcji przyrodniczych znajdujących się w mieście i jego okolicach, między innymi Bear Creek Nature Center, kanion Red Rock czy wykute w skale Manitou Cliff Dwellings pozwala zwierzętom na aktywny wypoczynek. Co istotne luksusowy pięciogwiazdkowy hotel Broadmoor akceptuje psy i koty oferując im specjalne posłania w pokojach, wyszukane pożywienie i wyjątkowe traktowanie.

W Orlando na Florydzie psa można zabrać ze sobą do większości parków rozrywki, między innymi: Magic Kingdom, Epcot, The Hollywood Studios, Animal Kingdom oraz Fort Wilderness. Po zapłaceniu kilkunastu dolarów pracownik parku zaopiekuje się zwierzątkiem podczas gdy właściciel psa będzie zwiedzał park. Dodatkowo w wielu luksusowych hotelach takich jak Loews Portofino Bay Hotel i Royal Pacific Resort nawet skromny kundelek poczuje się jak prawdziwy psi VIP. Większość restauracji w mieście pozwala właścicielom wchodzić z psami do lokalu. W 2006 roku ówczesny gubernator stanu Floryda Jeb Bush wprowadził prawo zezwalające psom znajdującym się pod opieką właścicieli na przebywanie w ogródkach na zewnątrz lokali gastronomicznych. Od tamtej pory widok psa towarzyszącego swojemu opiekunowi podczas posiłku nawet w luksusowej restauracji nikogo już nie dziwi.

 

Źródło: Priceline.com, Animal Planet, Yahoo