Najdroższe psy na świecie

Chociaż większość psów reprezentuje popularne rasy dostępne dla każdej osoby bez względu na zasobność portfela, istnieją także czworonogi, których ceny mogą przyprawić przeciętnego człowieka o zawrót głowy. Aby stać się właścicielem niektórych zwierząt, trzeba przynależeć do elitarnego grona milionerów.

Tybetańskie mastify to najdroższe psy na świecie Tybetańskie mastify to najdroższe psy na świecie Źródło: Daily Mail

Na początku bieżącego roku na aukcji luksusowych psów w Chinach sprzedano szczeniaka rasy mastif tybetański za równowartość około 1.6 miliona funtów szterlingów. Trzy lata wcześniej pies tej samej rasy trafił do nowego właściciela za prawie milion funtów szterlingów. Szczęśliwy opiekun zastrzegł sobie anonimowość i w mediach występował pod pseudonimem Yang (R). Nieoficjalnie media informowały, że ów człowiek to biznesmen związany z przemysłem wydobywczym. Nie zmienia to faktu, że przez wiele miesięcy uchodził za opiekuna najdroższego czworonoga na świecie. Z kolei w 2009 roku słynna stała się kobieta nosząca nazwisko Wang, która pojawiła się na lotnisku w mieście Xian w towarzystwie psa wartego około 600 000 dolarów. Jak donosiły lokalne chińskie media, jej pupil pochodził z graniczącej z Tybetem prowincji Qinghai.

W Europie także nie brakuje osób, które gotowe są zapłacić fortunę za psa. Przykładowo w Wielkiej Brytanii ogromną popularnością cieszą się czworonogi rasy Cavalier king charles spaniel. Ich ceny osiągają nawet 9000 funtów szterlingów. Nie powinno to nikogo dziwić, wszak w europejskich kręgach arystokratycznych psy tej rasy ceniono już w XVII wieku. Na Wyspach wysoko wyceniane są także rottweilery oraz lwie pieski. Trzeba za nie zapłacić około pięciu tysięcy funtów szterlingów. Za połowę tej suma można stać się właścicielem angielskiego buldoga lub psa faraona.

 

Źródło: The Telegraph