Najbogatsze czworonogi na świecie

Nie tylko ludzie zostają multimilionerami. Nieprawdopodobnymi fortunami dysponują także niektóre zwierzęta. Najbogatszy z nich, pies noszący imię Gunther IV otrzymał w spadku od swojej opiekunki Carlotty Liebenstein 90 milionów funtów. Co więcej owczarek niemiecki jest również właścicielem wielu nieruchomości, w tym rezydencji w Miami należącej wcześniej do Madonny.

Grumpy Cat to jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych kotów na świecie Grumpy Cat to jeden z najbogatszych i najbardziej wpływowych kotów na świecie Źródło: Photo credit: insidethemagic / Foter / CC BY-NC-ND

Inne bajecznie bogate czworonogi w niewielkim tylko stopniu ustępują Guntherowi IV. Na podium najbardziej zamożnych psów znalazł się pudel Toby. Amerykańska milionerka Ella Wendel zapisała jego pradziadkowi 15 milionów funtów. To był dopiero początek, gdyż suma ciągle wzrastała i była zapisywana kolejnym pokoleniom psów. W rezultacie żyjący obecnie Toby może cieszyć się z majątku szacowanego na około 60 milionów funtów (90 milionów dolarów). Miejsce na najniższym stopniu podium zajmuje maltańczyk o imieniu Trouble, któremu Leona Helmsley zapisała w testamencie sześć milionów funtów.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych zwierzaków znalazł się również golden retriever o imieniu Pontiac, którego opiekunką jest legendarna amerykańska aktorka Betty White oraz pies rasy Jack Russell terrier noszący imię Moose. Moose zyskał sporą popularność dzięki udziałowi w sitcomie „Frasier”. Dodatkowo psiak zarobił na występach, wywiadach i książce ogromną fortunę sięgająca trzech milionów dolarów. Na koniec warto wspomnieć o jednym z najpopularniejszych obecnie mruczków, który określany jest mianem zrzędliwego kota (Grumpy Cat). Ten sympatyczny zwierzak w bardzo krótkim czasie zarobił dla swojej opiekunki ponad sto milionów dolarów. 

 

Źródło: Daily Star, SG