Nad wodą i na plaży

Kiedy już dotrzemy do wytyczonego celu, rozejrzyjmy się i znajdźmy miejsce częściowo zacienione, gdzie nasz pies będzie mógł poleżeć, schronić się przed piekącym słońcem i odpocząć.

 

Źródło: fot. Tomasz Mońko, www.facebook.com/tomasz.monko

Najlepiej, żeby nie było zbyt zaludnione i pełne biegających, piszczących oraz sypiących piachem dzieci. To dla psa zbyt stresujące doświadczenie. Możemy wybierać pory dnia, które są mniej uczęszczane przez ludzi. Np. pora obiadowa. Zawsze musimy się upewnić czy w danym miejscu pływanie z psem jest zgodne z prawem i czy woda nie jest zanieczyszczona.

Jak się zachować?

Musimy również zadbać o otoczenie. Nie wolno nam narażać współplażowiczów  na niepotrzebne nieprzyjemności. Zawsze sprzątajmy po swoim pupilu i nie pozwalajmy mu na zaczepianie innych osób czy też innych psiaków przebywających na plaży. Nie każdy jest miłośnikiem czworonogów. Jeżeli nasz pupil zachowuje się przyzwoicie, nie zaczepia innych ludzi, psów, dzieci i nie skacze na obiekty swoich zainteresowań, jesteśmy w pełni zabezpieczeni. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zostaniemy obsypani całą masą nieprzyjemnych uwag i skarg. Najlepiej nabyć długą smycz, która pozwoli pupilowi na dużą swobodę, a my będziemy mieli go pod ścisłą kontrolą.