Na upalne dni – wegetariańskie lody dla Twojego psa!

Nikt nie namawia was, abyście przestawili wasze domowe zwierzaki na dietę wegetariańską - psy i koty są drapieżnikami i najlepiej służy im karma oparta na mięsie - ale mała wege przekąska od czasu do czasu na pewno im nie zaszkodzi. Szczególnie, że ochłodzi w czasie upału, dodatkowo nawodni, a psiaki ją wprost uwielbiają!

Psy pokochaja bananowe lody! Psy pokochaja bananowe lody! Źródło: http://munchkinsandmilitary.com/2016/06/peanut-butter-banana-frozen-dog-treats.html

Jakże często okazuje się, że banany, które jeszcze wczoraj były twarde i świeże, nagle są ewidentnie przejrzałe i nikt ich nie chce jeść. Do tej pory zwykle wyrzucaliśmy je do kosza, ale od tej chwili będziemy wiedzieć, że możemy z nich przygotować pyszne lody dla naszego psa.

Składniki:

2 dojrzałe banany

1 szklanka jogurtu typu greckiego

3 łyżki masła orzechowego

 

Sposób przygotowania:

1. Rozetrzeć na gładko banany za pomocą blendera albo malaksera, dodać pozostałe składniki i wymieszać przez chwilę. Masło orzechowe powinno być miękkie – można je podgrzać chwilę w  kuchence mikrofalowej przed wrzuceniem do mikstury.

2. Przelać uzyskaną ciecz do pojemników na kostki lodu i wsadzić do zamrażalnika lub zamrażarki.

3. Zamrażać przynajmniej przez całą noc.

4. Serwować w niewielkich porcjach.

Uwaga! Można powyższą miksturę napełnić także konga  albo  wszystkie inne zabawki na przysmaki naszego psiaka. Zabawa będzie jeszcze lepsza!

Źródło:
Przepis pochodzi z bloga http://munchkinsandmilitary.com