Muzyk grupy Smashing Pumpkins opiekunem kotów

Billy Corgan to amerykański muzyk i poeta znany przede wszystkim jako frontman słynnego zespołu The Smashing Pumpkins. W życiu prywatnym artysta zasłynął przede wszystkim ze względu na znajomość z Courtney Love. Od pewnego czasu jego miłością stały się jednak koty. Niedawno na okładce znanego w Stanach Zjednoczonych czasopisma PAWS Chicago pojawiło się zdjęcie Corgana z jego dwoma mruczkami.

Billy Corgan Billy Corgan Źródło: Facebook

Sympatyczne czarne koty noszą imiona Sammi i Mr. Thomm. Corgan adoptował je dziesięć lat temu ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chicago. Artysta przyznaje, że jako dziecko nie był szczególnym miłośnikiem mruczków. Później zmienił jednak poglądy i obecnie nie wyobraża sobie życia bez kotów. Oprócz opieki nad Sammi i Mr. Thommem, muzyk pomaga także finansowo organizacjom zajmującym się ratowaniem bezdomnych i chorych zwierząt. Na cele charytatywne zebrał łącznie ponad sto tysięcy dolarów. Dzięki jego wsparciu, udało się uratować wiele czworonogów żyjących na terenie ośrodków, które zrezygnowały ze stosowania eutanazji. 

Jeden z kotów Billy Corgana Źródło: Facebook

Billy Corgan podkreśla, że zwierzęta w niewielkim stopniu różnią się od człowieka. W rezultacie mają jednakowe prawo do spokojnego i szczęśliwego życia. Swoim mruczkom pozwala na wiele, ale jeszcze nigdy go nie zawiodły. Za to wpłynęły na jego światopogląd. Obecnie Corgan uważa, że życie zwierząt jest równie cenne i wartościowe jak ludzkie. Jego zdaniem możliwość opieki nad mruczkami to przywilej, który czyni życie człowieka pełniejszym i szczęśliwszym. Szczegółowe informacje na temat artysty oraz zespołu The Smashing Pumpkins można znaleźć na oficjalnej stronie grupy dostępnej pod adresem http://www.smashingpumpkinsnexus.com/.

 

Źródło: New York Post, PAWS Chicago